banner73

Acenteler kime emanet

Acenteler kime emanet
banner92
banner136

Sektörün bakanı sn.Mehmet ŞİMŞEK , “sektör 240.milyon zarar etti , bu nedenle %5 zam yapıldı…” dedi… Bu nasıl %5.. ilaveten aylık 1.5.. yıllık 18+5=%23 zam eder..

Vatandaşa YALAKALIK için 18.lik kısmı saklıyor ve %5 zam diyor.. Şirketelerede aynı şekilde YALAKALIK için 23 diyor.. sn.Şimşek; şirketlerin ilk altı aylık blançolarını görmemiş olsa gerek.. Çünkü her şirket ortalama altı aylık blançolarında 70-90 milyon arası kar ettiklerini açıklamışlardı..

Kim kime yalakalık yapıyor acaba… HAZİNE oy için vatandaşa 5 diyor, şirketlere 23 diyor.. Şirketler kar diyor,zarar diyor bir şekilde katlamalı gidiyorlar.. , ve ailemiz dediği acenteleri ilk fırsatta SATIYORLAR.. , ya ekranları kapatıyorlar,ya acenteliği fesih ediyorlar,ya komisyonları düşürüyorlar..

Çuvallarla para kazandıran YOL ARKADAŞI acentelerini anında SATIYORLAR..

Acentelerine izin vermeyip yaptırmadıkları poliçeleri, keçilere,ptt.lere,bankalara,bakkallara,kasaplara yaptırıyorlar.. bu nasıl kardeşlik,bu nasıl ortaklık,bu nasıl aile, ve şirketler istedikleri tavizleri sektörün bakanından söke söke alıyorlar.. hazinede tıpış tıpış veriyor..

Poliçeye yapmayana,teklif vermeyene yani KIVIRTAN şirkete her bir poliçe başına 12.500.TL.ceza dediler, acaba ülke genelinde kaç tane 12.500.TL.yazıldı. (hiç duymadım).. Amma sigortası yapmayana ceza yok, yaptırmayan vatandaşa katlamalı ceza yazılıyor… Yani şıracı-bozacı ilişkisi. Sektörün üç önemli ayağı var…

1-Hazine,2-Şirketler ve 3-Acenteler… başka yok..

ilk ikisi istedikleri gibi üçüncü ile oynuyorlar.. Peki kim itiraz ediyor… Yıllardır böyle ve özellikle son yıllarda artarak devam ediyor. Şirketlere çuvallarla para kazandıran acentelerini, şimdi zarar gerekçesi ile yolda bırakıyorlar.Peki zararı acentelermi yaptırıyor ? Servis ve eksperleri (istisnalar hariçtir) neden cezalandıramıyorlarda kendilerine para kazandıranların EKMEĞİNİ ÇALIYORLAR .

Peki kaza yapıp zarara uğratan araç sahibini cezalandıramıyorlarda neden kendilerine para kazandıranların EKMEĞİNİ ÇALIYORLAR.
Bu kargaşalıkta ise en karlısı vatandaş çıkıyor.Bağırıyor çağırıyor pazarlıkla elimizdeki bir dilim ekmeğin yarısını alıyor.. VERMEYEN VAR MI İÇİMİZDE ?
Bu olaylarda en büyük suç yine kendimizde; GÜÇLÜ,ETKİLİ,YETKİLİ ve TEK SES değiliz..

Birliktelik yok,birbirimizin kuyusu kazdıkça,birbirimiz 3-5 kuruşa sattıkça,dün meslektaşımı yanlışından dolayı eleştirdiğim,şikayet ettiğim hatayı bugün kendim yapıyorsam ,  kusura bakmayın hata ne şirketlerde ne hazinede..

HATANIN EN BÜYÜĞÜ KENDİMİZDE..

Her önüne gelen 10 kişi yok platformmuş,yok STK  imiş ,yok SAİK miş,yok TOBB muş,

yok TÜSAF mış,çalıştaymış , hepsi boş..

Nerede çok seslilik orada yalnızlık.. En son örnek şu meşhur ÇALIŞTAY.. Özür dileyerek sonuç ne acaba ?

Sözde sektörün EN leri orada idi.. Bu enler ne yaptılar , ne karar aldılar, ACENTELER için …HİÇ , HİÇ BİR ŞEY..(inşallah yanılayım,çünkü bilmiyorum,duymadım) . Bu dağınıklıktan ve çok seslilikten de hem hazine ve özellikle de şirketler faydalanıyorlar ve halimize KIS KIS gülüyorlar,

SONUÇ OLARAK İÇİMİZDEKİ ÇÜRÜK ELMALAR TEMİZLENMEDİKÇE  , BİRLİK VE BERABERLİK OLMADIKÇA ,TEK SES OLMADIKÇA ,GÜÇLÜ VE ETKİLİ OLMADIKÇA SUYUMUZU ÇIKARMAYA , ALTTA KALMAYA ,EZİLMEYE MAHKUMUZ..HEM HAZİNE , HEM ŞİRKETLER VE HEMDE VATANDAŞLAR SIRTIMIZDAN İNMEZLER..

2018 İNŞALLAH ,TEMİZ VE BEYAZ BİR SAYFA İLE BAŞLANGICIMIZ OLSUN, BOL BEREKETLİ,KAZANÇLAR OLSUN..

NOT: Malum şirketler zarar ediyorlar ya!!!! 2018 yılı için dilenciye verircesine bir adet ajanda ve bir adet masa takvimi göndermişler…. Buna da şükür, bunu da bulamayanlar veremeyenler var.. Huzurunuzda teşekkürler kendilerine .

Saygılarımla

Tacittin BORAZAN

Afsad

YORUM EKLE
banner71
SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner135

banner63

banner64

banner78