banner73

Bayram yolculuğunda aracın ve bütçenin koruyucusu: Kasko ve trafik sigortası

Türkiye’de son 10 yılda Ramazan ve Kurban Bayramı tatillerinde 30 bine yakın trafik kazası meydana geldi. Bayram tatilinin getirdiği trafik yoğunluğu, trafik kazalarına karşı kasko ve trafik sigortası yaptırmanın önemini ortaya koyuyor.

banner86
Bayram yolculuğunda aracın ve bütçenin koruyucusu: Kasko ve trafik sigortası
banner92

Türkiye’nin ilk ve en büyük sigorta platformu Sigortam.net’in CEO’su Tahsin Gürdoğan, bu yıl da Kurban Bayramı vesilesiyle milyonlarca kişinin uzun tatil süresini değerlendirmek üzere yollara düşeceğine işaret ederek, bu dönemlerde istenmeyen tabloların oluşmaması için hem bireylerin hem yetkililerin alması gereken önlemler bulunduğuna işaret etti.

“Kasko ve trafik sigortalarının önemi uzun yolda daha fazla ortaya çıkıyor”

Her yıl, milyonlarca kişi, bayram tatili seyahatlerini karayolları üzerinden gerçekleştiriyor. Bu durum beraberinde kazaları da getiriyor ve her yıl yüzbinlerce yolcu, yerleşim yerlerine uzak noktalarda araç hasarı ile karşı karşıya kalıyor.Araç sahipleri açısından kasko ve trafik sigortası poliçelerini yaptırmanın önemini vurgulayan Tahsin Gürdoğan, “Bayram yolculuğu öncesinde, kasko ve trafik sigortası gibi araç poliçelerini yaptırmak, araç sahiplerinin ve onların kaza sonucu zarar verebilecekleri 3. Şahısların maddi, manevi sorumluluk sorumlulık risklerini güvence altına alır. Türkiye’de 20 milyonun üzerinde araç bulunmasına ve kaza oranlarının Avrupa ortalamasına göre çok daha yüksek olmasına rağmen, kasko ve trafik sigortası yaptıranların sayıları görece olarak düşük. Tüm motorlu taşıtlar için zorunlu kılınan trafik sigortasında bile bu oran yüzde 90 civarında. Bilinenin aksine, kasko sadece kaza sonrası hasar karşılamakla sınırlı değildir. İkame araç ve barınma gibi ortaya çıkabilecek aksiliklere karşı birçok servisi de içinde barındırır. Bu anlamda kasko ve trafik sigortalarının önemi uzun yolda daha fazla ortaya çıkıyor. kasko sahipleri, poliçeleri kapsıyorsa Türkiye’nin neresinde olurlarsa olsunlar hızlı bir yol yardımından yararlanma şansına sahip” diye konuştu.

Doğru kaskoyu almak çok önemli

Kasko yaptırırken poliçede hangi teminatların bulunduğuna da dikkat etmek gerekiyor. Sadece uygun fiyatlı olduğu için birçok teminatı kapsam dışında bir poliçe satın alan sürücüler bir kaza anında ciddi sıkıntılar yaşayabiliyor. Doğru kapsamda bir poliçeye sahip olmak için uzman bir sigorta danışmanından yardım almak büyük önem taşıyor. Sigortam.net, sektördeki en büyük 20 sigorta şirketi ile çalışarak geniş bir seçenek havuzundan, uzman kadrosuyla müşterinin ihtiyaçlarına göre, kişiye özel olarak kasko teklifleri hazırlıyor ve en uygun kaskoyu, yüzde 50’ye varan fiyat avantajlarıyla satın almasını sağlıyor.

YORUM EKLE
banner71
SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner81

banner63

banner64

banner78