banner54
banner58
banner15

SAİK Başkanı Hüseyin KASAP; “Trafikte acente komisyonları artıyor”

SAİK Başkanı Hüseyin KASAP; “Trafikte acente komisyonları artıyor”

30 Ağustos 2017 Çarşamba 18:34
SAİK Başkanı Hüseyin KASAP; “Trafikte acente komisyonları artıyor”
banner43

Ülkemizde faaliyet gösteren sigorta acentelerinin yasal temsilcisi olan TOBB Sigorta Acenteleri İcra Komitesi Başkanı Hüseyin Kasap, zorunlu trafik sigortasındaki güncel gelişmeleri değerlendirdi.

TOBB Sigorta Acenteleri İcra Komitesi Başkanı Hüseyin Kasap yaptığı yazılı açıklamada şu görüşlere yer verdi: “Zorunlu trafik sigortasında yaşanılan sorunların çözümü için geçtiğimiz Temmuz ayı başında yürürlüğe konulan “Riskli Sigortalılar Havuzu”nun faydaları sektöre yansımaya başladı.

banner44
Riskli araç grupları ile sürücülerin risklerinin tek bir havuzda toplanılarak tüm sigorta sektörüne dağıtıldığı havuz sistemi sayesinde gerçekleşen hasarlar daha kolay bir şekilde tasfiye ediliyor. Bu kapsamda, önceki dönemlerde karşılaşılan teminat bulamama sorununu artık yaşamıyoruz. Ayrıca, poliçe fiyatları da belirli bir banda oturdu, öngörülebilir oldu. Bu durum, hem vatandaşı hem de başta biz acenteleri rahatlattı.

Konuya ilişkin yaptığımız değerlendirmede riskli sınıfa girmeyen araçların trafik sigortası primlerinde kısa süre içerisinde indirimler gerçekleşebileceğini ve bu araçlar için düzenlenecek poliçelerde komisyon oranlarının artabileceğini ifade etmiştik. Yaşanan gelişmeler gösteriyor ki bu öngörümüz gerçekleşti ve bazı sigorta şirketlerimiz komisyonları artırmaya başladı.

Ben bu vesile ile, komisyon artıran sigorta şirketlerimize, bu şirketlerin yetkililerine teşekkürlerimi sunuyor, tüm sigorta şirketlerini acente komisyonunu artırarak makul düzeylere getirmeye davet ediyorum. Tüm sektörümüzün ve vatandaşlarımızın, yaklaşan 30 Ağustos Zafer Bayramını ve Kurban Bayramını kutluyorum.

Kaynak: Sigortacı Gazetesi

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner56

banner55