banner73

Yılmaz: “Sigorta bir insanın en büyük güvencesidir”

banner124

Yılmaz: “Sigorta bir insanın en büyük güvencesidir”
banner92

Keşan TSO (Ticaret ve Sanayi Odası) 14. Meslek Grubu Üyesi Sedat Yılmaz yaptığı açıklamada; deprem sigortasının önemi hakkında değerlendirmelerde bulundu.

“Kazanımlarımızı kaybetmemek

için sigorta yaptırmak şarttır”

Keşan’ın ikinci derece deprem bölgesi olduğunu ve insanların deprem anında herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmaması için konutlarını sigorta yaptırmaları gerektiğini belirten Yılmaz“Bizler öncelikle, yaşadığımız alanları ve eşyalarımızı güvence altına almamız lazım. Yıllarca çalışarak, zor şartlarda elde ettiğimiz kazanımları kaybetmemek için sigorta yaptırmak şarttır. Gelişen dünyada, konut sigortaları olmazsa olmazlar arasındadır. Bundan ötürü, insanlarında harcama listelerinde konut sigortalarına yer vermesi gerekiyor.” dedi.

“Günlük 1 lira vererek, konutunuzu sigorta yaptırabilirsiniz”

Marmara Bölgesi’nin zorunlu deprem sigortasında yüzde 55, bireysel sigortada ise daha düşük seviyelerde olduğuna kayıt düşen Sedat Yılmaz, şunları söyledi: “Bireysel sigortayı da, yüzde 55 seviyelerine çıkarabilsek, şirketlerde daha makul fiyatlarda poliçe satabilecek. Sigorta fiyatları da, çok yüksek seviyede değil. Bugün günlük 1 lira vererek, konutunuzu sigorta yaptırabilirsiniz. Bu rakamlar, aile bütçesini etkileyecek düzeyde değil. Ayrıca, 9 taksit yaptırma imkanı da, bulunmaktadır. İstenmeyen bir durum yaşandığında ise, sigorta şirketinden 45 gün içerisinde kaybınızı karşılama imkanı oluyor. Kısacası, insanlar, küçük paralarla geleceğini teminat altına alabilir. Türkiye’de sigorta primleri çok uygun düzeydedir.”

“Keşanlılar sigorta konusunda duyarlı”

Keşanlıların diğer bölgelere göre, sigorta konusunda gerekli duyarlılığı gösterdiğini ifade eden Yılmaz, sözlerine şöyle devam etti: İnsanlar, geçmiş yıllara göre; daha bilinçli şekilde hareket ediyor. Geçmişte, bizler insanları sigorta konusunda zorluyorduk ancak, şimdi tersine döndü ve insanlar gelerek, kendileri değerli olan malını, mülkünü sigortalatıyorlar. Ayrıca, evinizde oluşabilecek yangın, sel ya da farklı felaketlere yönelik sigortalatabilirler.”

“Sigorta bir insanın en büyük güvencesidir”

Sedat Yılmaz sözlerini şöyle tamamladı: “İnsanlar zor şartlarda elde ettiklerini mutlaka teminat altına almalıdır. Dolayısıyla, sigorta bir insanın en büyük güvencesidir.”

Gündem Saros

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2017, 12:28
YORUM EKLE
banner71
SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner81

banner121

banner63

banner64

banner78

banner120