banner54
banner58
banner15

Fibaemeklilik, Groupama Emeklilik’in bireysel emeklilik portföyünü devralıyor

Fibaemeklilik, Groupama Emeklilik’in bireysel emeklilik portföyünü devralıyor

27 Kasım 2017 Pazartesi 12:07
Fibaemeklilik, Groupama Emeklilik’in bireysel emeklilik portföyünü devralıyor
banner43

Anlaşma ile fon büyüklüğünü yaklaşık 1,5 milyar TL’ye yükselten ve acente sayısını iki katından fazla artıran Fibaemeklilik, bireysel emeklik sistemi (BES) fon büyüklüğünde dört sıra birden yükseliyor.

Emeklilik sektörünün genç ve dinamik oyuncusu Fibaemeklilik, sürdürülebilir organik ve inorganik kârlı büyüme hedefleri doğrultusunda; Groupama Emeklilik ile bireysel emeklilik portföyünü devralmak üzere anlaşma imzaladı.

İlgili resmî kurumlardan gereken onayların alınması sonrasında; Groupama Emeklilik’in bireysel emeklilik portföyü Fibaemeklilik’e geçecek. Fibaemeklilik, öncesinde CIV Hayat portföyünü devralmış, sonrasında ise sektörde bir ilke imza atarak Ergo Emeklilik’i satın almıştı. Diğer yandan bireysel emeklilikte ‘fon marketi’ uygulamasını başlatmış ve sektöre yeni bir soluk getirmişti. Şimdi de Groupama Emeklilik ile yaptığı anlaşma ile Türkiye’de ilk defa bireysel emeklilik portföy devrini gerçekleştirmiş oluyor.

Fibaemeklilik, Groupama Emeklilik ile yaptığı anlaşma ile sadece fon büyüklüğünü artırmakla kalmıyor, bireysel emeklilik sözleşme sayısını iki katına, acente sayısını da yaklaşık 750’ye yükseltiyor.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Fiba Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Özyeğin şöyle konuştu:

“Fiba Grubu olarak önceliğimiz insan ve güven… Bunlar olmadan yapılan hiçbir işi anlamlı ve değerli bulmuyoruz. Fibaemeklilik bunun en güzel örneklerinden biri. Beş yıl gibi kısa bir sürede, insana verdiğimiz değer ve Fiba markasına duyulan güven ile sektörün en itibarlı markalarından biri haline geldik. Bu yolda benzerler arasında bizi farklı kılan bir diğer özelliğimiz de yenilikçi yaklaşımımız. Müşterilerimize sunduğumuz her ürün ve hizmetin ‘butik’ olmasına ve sektöre yeni bir değer katmasına özen gösteriyoruz.

Büyüme stratejilerimizi de bu kriterlere göre belirliyoruz.Pazar doygunluğu ve genişleme kapasitesi bakımından ise özellikle bireysel emeklilik sektörünü hedef sektörlerin başında görüyoruz. İşte bu yaklaşımla Groupama Emeklilik’in bireysel emeklilik portföyünü devralmayı Fibaemeklilik için çok önemli bir fırsat olarak değerlendiriyoruz. Bu devralmanın ardından müşterilerimize sunduğumuz özgün hizmetlerimizle yolumuza büyüyerek devam edeceğiz. Anlaşmamızın tüm taraflar için hayırlı olmasını diliyor, bugüne dek olduğu gibi bundan sonra da müşterilerimize emekliliğe giden yolda yanlarında olma sözü veriyoruz.”

Groupama Emeklilik Genel Müdürü Francis Desmazes iş birliğiyle ilgili şunları söyledi:

banner44
“Türkiye’de Groupama markası altında hayat dışı ve hayat sigortaları ile bireysel emeklilik alanında faaliyet gösteren grubumuz, global stratejisi doğrultusunda yeni bir yapılanmaya gitmektedir. Bu amaçla iş planlarımızı ve önceliklerimizi değerlendirerek bireysel emeklilik portföyümüzü, Türkiye’nin önde gelen gruplarından Fiba Holding bünyesinde faaliyet gösteren Fiba Emeklilik ve Hayat A.Ş.’ye devretme kararı aldık.

Bu süreçte, bireysel emeklilik müşterilerilerimiz için her şey doğal akışında devam edecektir. Önemle belirtmek isterim ki Türkiye’ye inancımız tamdır ve Groupama grubu olarak hayat dışı ve hayat sigortaları müşterilerine en iyi hizmeti vermek üzere, nitelikli dağıtım kanallarımız ile sürdürülebilir kârlı büyüme hedefimize emin adımlarla ilerlemeye devam edeceğiz. BES portföyümüzün devrine ilişkin aldığımız bu kararın hayırlı olmasını dilerim.”

Fibaemeklilik Genel Müdürü Erol Öztürkoğlu ise portföy devrini değerlendirerek; şu görüşleri dile getirdi:

“Fibaemeklilik olarak teknolojik altyapımız ve yenilikçi ürün-hizmet yaklaşımımızla sektörde fark yaratmaya odaklanıyoruz. Amacımız farklı iş modellerini de devreye almayı sürdürerek, sektörde ilklere imza atmaya devam etmek. Beş yıllık geçmişimize baktığımda farklı satın almalar, özel projeler ve stratejik iş birlikleri ile kısa zamanda ne kadar çok yol alabildiğimizi gururla görebiliyorum. Şimdi ise sektörün en önemli şirketlerinden Groupama Emeklilik ile yaptığımız bireysel emeklilik portföy devri anlaşmasının heyecanını yaşıyoruz. Groupama Emeklilik müşterilerini de Fibaemeklilik ailesine dahil ederek sektördeki hızla büyüme hedefimizi bir adım daha ileri taşıyoruz.

Genişleyen acente ağımıza yapacağımız yatırımlarla da hem ailemize yeni katılan acentelerimize hem de müşterilerimize katma değer yaratmayı sürdüreceğiz. Bu iş birliği bizleri bireysel emeklilik sistemi fon büyüklüğünde dört sıra daha yukarıya taşıyacak. Bugüne dek olduğu gibi bundan sonra da Fiba Grubu’ndan da aldığımız güçle butik fon yönetimi ve müşteri hizmeti anlayışımız, yenilikçi bakış açımız ile sektörümüzde sağlam adımlarla büyümeye devam edeceğiz.”

Fibaemeklilik hakkında:

2012 yılında kurulan, sektörün genç ve dinamik oyuncuları arasında yer alan Fiba Emeklilik ve Hayat A.Ş., bireysel emeklilik, hayat sigortacılığı ve sağlık sigortası alanlarında müşteri odaklı yapısı ile müşterilerine maksimum fayda sağlayan hizmetler sunmaktadır. Beş yıllık tarihinde CIV Hayat Sigorta’nın portföyünü ve ERGO Emeklilik’i bünyesine katarak sağlam adımlarla büyümeye devam eden Fibaemeklilik, 2017 yılının ilk aylarında Aktifbank ve Oyak Grubu ile kapsamlı iş birliği anlaşmaları yaptı ve bireysel emeklilikte ‘fon marketi’ uygulamasını başlatarak sektörde bir ilke imza attı. Fibaemeklilik, Otomatik Katılım Sistemi’nin devreye girmesi ile BES tarafında sahip olduğu pazar payının arttırdı. Türkiye’ nin en önemli gruplarından olan Fiba Grubu’ ndan aldığı güç ile sektörde sağlam adımlar ile büyümeye devam etmektedir. https://www.fibaemeklilik.com.tr/

Groupama hakkında:

Fransa’nın en büyük mütüel sigorta şirketi olan Groupama, tarım ve sağlık sigortalarından evde bakım sigortalarına uzanan pek çok alanda lider konumdadır. Groupama; Fransa dışında, İtalya, Portekiz, Slovakya, Türkiye, Yunanistan, Macaristan, Romanya, Bulgaristan, Çin, Vietnam ve Tunus olmak üzere 11 ülkede faaliyet göstermektedir. Groupama’nın 13 milyon müşterisi ve 33.500 çalışanı bulunmaktadır. Grup, sigortacılık ve bankacılık alanlarında müşterilerinin ihtiyaç ve taleplerine göre şekillendirilmiş ürün ve hizmetler sunmaktadır. 2016 yıl sonu itibarıyla 1.151 milyon TL prim üretimi ve 885 milyon TL Bireysel Emeklilik fon büyüklüğüyle elementer, hayat ve bireysel emeklilik branşları toplamında Türkiye’nin önde gelen sigortacılık gruplarından biri olan Goupama, aynı zamanda, 2.148 özel acentesi, 70 brokeri ve 1.650 Tarım Kredi Kooperatifi’yle birlikte Türkiye’nin en yaygın dağıtım kanalına sahip sigorta şirketlerinden biridir. Groupama Türkiye prim üretiminde, Grubun Fransa harici faaliyet gösterdiği tüm ülkeler arasında ikinci sırada yer almaktadır. www.groupama.com.tr

Son Güncelleme: 11.01.2018 23:52
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner56

banner55