banner128

Bir Sigorta Sektör Ligi geldi geçti ama bazı soru işaretlerimiz var.

Yazının başında hemen belirteyim, eleştirilerim olsa dahi ben Sigorta Sektör Ligi vb. projelerin sektörde olması gerektiğine inanan insanlardanım.

Bu önemli hususu belirttikden sonra haddimiz olmadan bazı uyarıları yapalım diyorum...

Sigorta Sektör Ligi dendiğinde bu yıl yapılan lansman'da ben sektörden en azından 10 Sigorta Şirketi'nin katılacağını düşünmüştüm. Türkiye Sigorta Birliği ön ismiyle çıkan bir organizasyon'da bu beklentim de çok normaldi. Sonra katılan şirketlere baktığımda karşıma sadece 5 sigorta şirketi çıktı, bu şirketler; Generali Sigorta, Ankara Sigorta, Unico Sigorta gibi şirketlerdi...

Toplamda 16 takımdan oluşan bir turnuva ile karşı karşıya kaldık... Bu takımlar içerisinde bir kaç dernek ve acente'de bulunuyor... 

Yine vurgulamam gereken bir nokta var sponsorluk bedellerine bakıldığında böyle büyük ölçülerde lanse edilen ve TSB'nin sponsor olduğu turnuvada bu takım sayısı ve bu şirketler yeterli değildir. 

Sonrasında gözüme çarpan bri nokta'da bu organizasyon yapısının tamamen özel kişiler tarafından yönetilmesi; 

( Muhammet ERDOĞAN | Rakip Sigorta Aracılık Hizmetleri 

Mehmet Hakan ONKUR | Fanatic Tour

Mustafa TAŞKIRAN | Futbol Antrenörü)

Eğer sektöre fayda sağlayacak bir organizasyon yapısı kurulmak isteniyorsa en azından sektörden bir çok dernek veya kuruluşun bu organizasyon komitesi içerisinde olması gerekir. Yoksa bu organizasyon tamamen ticari bir organizasyonmuş gibi karşımıza çıkacaktır.

Turnuvaya katılan bir şirket çalışanı ve çalışanlarının sosyal medya üzerinden yaptıkları yorumu sizlerle paylaşıyorum;

-Yine bir Sigorta sektör ligi ve yine Muhammet Erdoğan faciası Sevgili muhammed bak güzel kardeşim bu iş alın teri, maddi ve manevi emek her sene bir skandal her sene bir facia bu iş gönül işi bu iş yürek işi Sadece ticaretime bakıcam dersen bu işte şimdiki gibi başarılı olamazsın her sene destek verdik dedikki güzel olacak, iyi olacak ama her geçen yıl kötüye gitti geçen senede yüzünee demiştim niyetin hayır olabilir ama Beceremiyorsun be Muhammed turnuvana katılan bir dahamı tövbe diyor. Birazda turnuvadan önce futbol öğrenmeni tavsiye ederim penaltı çizgisinde olan faul penaltı dır.

-Sevgili muhammed bunu dikkat edersen kişisel faceden yazıyorum zira ........... Sigorta konuşmaları ne güzel sayenizde nasıl hak yenildiği konuşuluyordur. Bu arada klasik Muhammed Erdoğan cevabı önerileri dikkate alacam diyip her sene kötüye giden bir turnuva..

-Gelen takimlarinin kaci gecen turnuvadan geldi Muhammet bey takimlarin hepsi ilk defa gelenler... Ali bey Istanbul dan gormus faul cizgisini siz yan sahadan goremediniz tebrikler size...

-herkes biliyor ki 16 takım ne sebeple olduğunu bu arada sanki zorla katılmışız havası yaratman ilginç doğrusu bu sene katılacakmısınız diye mesajların bende ve arkadaşlarda unutkanlıkta başlamış sanırım

Yukarıdaki yorumlar'da bir şekilde dikkate alınmalı bu vb. olaylar takımların ve şirketlerin turnuvaya güvenini kaybetmesini sağlar. 

Daha bir çok ayrıntı sayabilirim ama yine belirtmek isterim ben bu vb. organizasyonların devamlılığı konusunda her zaman desteklenmesini düşünüyorum. Ama Sektör'de bu tarz organizasyonları yaparken çok dikkatli olunması gerekiyor. Gelecekte daha iyi olacağını ve daha kalabalık bir takım listesiyle yola devam edileceğini ümid ediyorum. 

( Ayrıca bu vb. organizasyonlar ulusal basın ve sektörel basında yer bulamadıkları sürece, iç organizasyon'dan öteye gidememektedir. Bu sebeple basının destek vermesi bir zorunluluktur. )

YORUM EKLE
YORUMLAR
Osman Öztürk
Osman Öztürk - 13 ay Önce

Haberimiz olmadı, acentam.com.tr ailesi olarak bir takımda oluştururduk.

banner56

banner62

banner81

banner121

banner63

banner64

banner78

banner120