Çok Zor Değil Aslında...

Ne zaman bitecek bu sıkıntılar inanın bilmiyorum. Bizler hangi vakit medeni insanlar gibi sorunlarımızı , BİZ BİZE , üçüncü şahıslar  araya girmeden ,  tartışarak çözümler arayacağız hala daha bilmiyorum. Oturulan koltukların hakkını tam manası ile vermeye önce kim , kimler başlayacak bunu da sabırla beklemeye devam ediyorum . Güçlü kanatlarımızı hep birlikte ne zaman çırpacağız  bunu da  görmek istiyorum.

Sorunlarımız sadece bizim dertlerimiz olarak dile getirilerek  , hariçten gazel okuyanlara ne zaman sus denilecek merakla bekliyorum. …

Bir seçim olduğu taktirde insanlar alacakları oylar için  şekilden şekile girmeyi ne zaman bırakacak bilmek istiyorum . Üst makamlarımız ( koltuk derdine düşmeyi ) ne zaman bırakacak ciddi ciddi düşünüyorum . Benim SAİK başkanıma , TÜSAF başkanıma benim her hangi bir derneğimin başkanına terbiyesizlik edenlere , dalkuvukluğun  yüksek ihtisasını  yapanlara   kim ne zaman sus artık , sen kimsin , nasıl böyle  yorumlar yapmaya cesaret ediyorsun  , bunları yaparken amacın ne , haddini bil artık  , SAİK başkanı değişince sen nasıl bir rant sağlayacaksın diyebilenleri  ; ARTIK GÖRMEK İSTİYORUM .

Çok mu şeyler istiyorum sizce ?  Bence hayır , sence de hayır ,  kafası çalışan her kes buna hayır diye cevap verecektir. Bunu da çok iyi biliyorum . İnsanların yalakalık  ettikleri şahsiyetlere  ve (!) kurumlara (!) çok dikkat etmeleri lazım . Yıkmak çok kolaydır ama sıkıntılı  işleri yapmaya çalışmak , belirli ölçülerde başarmak ,  yapılan doğruları söylemekte oldukça zor bir zanaattir . Anlatabiliyorum demi güzel kardeşim .

SAİK üyelerinden TÜSAF yönetiminden ve bağlı derneklerinden ; biz artık  bütünüz ve bundan sonra HEP BİRLİKTE HAREKET EDECEĞİZ diye yazmalarını , söylemde bulunmalarını istiyorum . Ses çıkmazsa eğer ,  sadece kendi çıkarlarını düşünerek bireysel oluşumlarla koltuklarına bağlı olduklarına kanaat getireceğim .

Çok zor değil bu istek .

Çok zor değil bu isteğin  çığ gibi büyüyerek ülke genelinde gündem oluşturması .

Çok zor değil bu istek ki sonunda ; dilediklerimizin  büyük bir çoğunlukla kabul edilmesi .

Çok zor değil .

Sektörün itibarımı dedin , bırakın kardeşim uzak durun , çekin artık ortalığı karıştıran ellerinizi . Bizde itibar kaybı falan yok Sizler kendinize bakın  ,  velev ki  olsun ;  bizim itibarımızı kurtarmak size mi düşmüş . Gerekir ise biz  kendimiz kurtarırız …. 

YORUM EKLE

banner56

banner62

banner81

banner121

banner63

banner64

banner78

banner120