banner36
banner15

Bayanların idarediği işletmeler daha fazla kâr ediyor

"Üst seviye idaresinde en az yüzde 30 bayan bulunan firmaların net karı, öteki firmalardan yüzde 6 oranında fazla." Bu bilgiyi, perakende ve harcayıcı mülkleri sektörlerinde çalışan bayan liderleri destekleyen, üst seviye bayan idareyicilerin rakamlarını artırmayı ve gelişimleri.

Bayanların idarediği işletmeler daha fazla kâr ediyor

"Üst seviye idaresinde en az yüzde 30 bayan bulunan firmaların net karı, öteki firmalardan yüzde 6 oranında fazla." Bu bilgiyi, perakende ve harcayıcı mülkleri sektörlerinde çalışan bayan liderleri destekleyen, üst seviye bayan idareyicilerin rakamlarını artırmayı ve gelişimleri.

20 Ekim 2017 Cuma 00:03
Bayanların idarediği işletmeler daha fazla kâr ediyor
"Üst seviye idaresinde en az yüzde 30 bayan bulunan firmaların net karı, öteki firmalardan yüzde 6 oranında fazla." Bu bilgiyi, perakende ve harcayıcı mülkleri sektörlerinde çalışan bayan liderleri destekleyen, üst seviye bayan idareyicilerin rakamlarını artırmayı ve gelişimlerine katkıda bulunmayı misyon edinen LEAD Network'şöhret Türkiye İdare Heyeti Başkanı Füsun Tavus paylaştı.

LEAD Network’şöhret ilk basın buluşmasında konuşan LEAD Network Türkiye İdare Heyeti Başkanı Füsun Tavus, “Bayanlar iş yaşamında yalnızca cinsiyet denkliğini sağlamak için değil ekonomik kıymet yaratmak için daha fazla yer almalı. Amacımız perakende sektöründe üst seviye bayan işgücünün ehemmiyeti mevzusunda farkındalık yaratmak” dedi.

LEAD Network’şöhret kurucularından Mick Broekhof’un katılımıyla, LEAD Network Türkiye İdare Heyeti Başkanı Füsun Tavus ve Başkan Yardımcısı Aysun Zaman’ın evsahipliğinde hakikatleştirilen buluşmada, dünyada ve Türkiye’de perakende sektöründe bayan liderlerin rolü masaya yatırıldı.

Buluşmada Türkiye’deki çalışan bayan liderlerin meselelerini, idareyiciler arasında cinsiyet tabanlı oluşan farkları ve LEAD Network Türkiye’nin gelişim sürecini anlatan bir sunum reelleştiren kuruluşun Türkiye İdare Heyeti Başkanı Füsun Tavus, Türkiye’de toplam istihdamın yüzde 13.6’sının perakende sektöründe çalıştığını, bunun da yüzde 23’namın bayan olduğunu belirtti. Dünyada popülasyonun yarısını oluşturan bayanların tüketim tüketme kararlarının yüzde 70’inin bayanlar tarafından verildiği aslının altını çizen Tavus, araştırma neticelerine göre üst seviye idareyici rollerinde en az yüzde 30 oranında bayan bulunan firmaların net karının öteki firmalardan yüzde 6 oranında fazla olduğunu belirtti.

Füsun Tavus, “Bayanlar iş yaşamında yalnızca cinsiyet denkliğini sağlamak için değil ekonomik kıymet yaratmak için daha fazla yer almalı. Bayanların üst idarelerde yer alma oranının çoğalmasının finansal tesirlerini gösteren pek çok araştırma var. Biz de LEAD Network olarak dikkati perakende ve tüketim mülkleri sektörlerinin bayan liderlerine sürüklemek için çalışıyoruz. 2016 senesinden beri Türkiye’deki perakende ve harcayıcı mülkleri sektöründe çalışan lider bayanları desteklemek emeliyle kumpaslı buluşmalarla toplanıyoruz. Hem şahsi olarak hem de çalıştıkları müessese ismine kendilerini kesintisiz geliştirmeyi ve bağlantı ağını genişletmeyi amaçlayan 125 fertsel aboneye eriştik. Yılsonuna kadar aza sayımızı 200’şöhret üzerine çıkarmayı amaçlıyoruz. Amacımız perakende sektöründe üst seviye bayan işgücünün ehemmiyeti mevzusunda farkındalık yaratmak için işletmelerle ve sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği içerisinde olmak” diye konuştu.

Avrupa ve Türkiye’de bayan idareyici oranlarına ve çalışma alanlarına dikkat sürükleyen LEAD Network’şöhret kurucularından olan Mick Broekhof ise perakende ve tüketim mülkleri sektöründe üst seviye bayan idareyicilerin rakamlarının yalnızca Türkiye’de değil, Avrupa’nın pek çok ülkesinde istenilen seviyede olmadığını belirtti. LEAD’in Avrupa’daki çalışmalarını aktaran Broekhof, LEAD Network Türkiye’nin çalışmalarından çok etkilendiğini ve öteki ülkelere misal oluşturduğunu söyledi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner34

banner1

banner2