banner15

Tofaş "Usum Fikrim Fiat" ile yenilikçi projelere takviyesini sürdürecek

Tofaş’ın yenilikçi projeleri desteklemek emeliyle başlattığı müessesesel inovasyon ve teşebbüsçülük programı Usum Fikrim Fiat’ın ikincisine katılım için müracaatlar başladı. Tofaş söylemesine göre, ilki geçen sene hakikatleştirilen müessesesel inovasyon ve teşebbüsç.

Tofaş "Usum Fikrim Fiat" ile yenilikçi projelere takviyesini sürdürecek

Tofaş’ın yenilikçi projeleri desteklemek emeliyle başlattığı müessesesel inovasyon ve teşebbüsçülük programı Usum Fikrim Fiat’ın ikincisine katılım için müracaatlar başladı. Tofaş söylemesine göre, ilki geçen sene hakikatleştirilen müessesesel inovasyon ve teşebbüsç.

05 Ekim 2017 Perşembe 18:19
Tofaş

Tofaş’ın yenilikçi projeleri desteklemek emeliyle başlattığı müessesesel inovasyon ve teşebbüsçülük programı Usum Fikrim Fiat’ın ikincisine katılım için müracaatlar başladı.

Tofaş söylemesine göre, ilki geçen sene hakikatleştirilen müessesesel inovasyon ve teşebbüsçülük programı Usum Fikrim Fiat, ikinci senesinde de yenilikçi teşebbüslere takviyesini sürdürmeye devam ediyor.

Usum Fikrim Fiat'ın bu sene odaklandığı alanlar majör bilgi, nesnelerin interneti, alıcı tecrübeyi gibi alanlar olurken, satış ve servis hizmetleri, şahsileştirilmiş hizmetler, mobilite çözümleri gibi alanlarda yeni iş fikirlerinin ortaya çıkmasının desteklenmesi hedefleniyor.

Başvuruların 15 Aralık'a kadar devam edeceği organizasyonda, kabul edilecek projeler uygulanabilirlik, ekibin yetkinliği, pazarın majörlüğü, ölçeklenebilme potansiyeli, rekabet avantajı ve Tofaş ile olan iş birliği potansiyeline göre değerlendirilecek.

Programa seçilecek teşebbüsçüler kendilerine sunulan takviyeler ve mentorluk ile teşebbüslerini geliştirerek Demo Günü'nde son mahsullerini jüriye sunacak. Demo Günü'nünde seçilen teşebbüsler ise yardım ve mentorluk almaya devam ederek, 2018 sonuna kadar programı zaferle bitirmeleri halinde Tofaş'ın iş ortağı olma fırsatını tutacaklar.

Başarılı bulunan projelerle teşebbüsçüler, Tofaş'la iş birliği kurmanın avantajlarını yaşarken, Tofaş, Kworks, Keiretsu ve İstanbul Teknik Üniversitesi İTÜ Çekirdek'ten dayanağı da alabilecekler. Usum Fikrim Fiat'a katılmak isteyen teşebbüsçüler birden fazla projeyle programa katılabilecek.

Egea sayesinde Tofaş lig atladıEGEA SAYESİNDE TOFAŞ LİG ATLADI TOFAŞtan, eğitime katkıTOFAŞ'TAN, EĞİTİME KATKI

Forum ve İTÜ Çekirdek'ten dayanağı da alabilecekler

Mevzuyla alakalı değerlendirmede bulunan Tofaş İş Geliştirme Direktörü Türker Gürtekin, "Türkiye otomotiv sanayisinin yapım lideri; aynı zamanda Fiat, Alfa Romeo, Jeep, Maserati ve Ferrari markalarının Türkiye'deki satış ve satış sonrası hizmetlerini sunan Tofaş'ın müessesesel inovasyon ve teşebbüsçülük programı olan Usum Fikrim Fiat'ın bu sene ikincisini asıllaştırıyor olmaktan majör mutluluk dinliyoruz. Program, ikinci senesinde de yenilikçi teşebbüslere destekledimek ve onları yaşama geçirmek üzere Tofaş, Kworks, Keiretsu Forum ve İTÜ Çekirdek iş birliği ile yine planlandı." ifadelerini kullandı.

Gürtekin, programla Tofaş'ın odaklandığı mevzularda faaliyet gösteren yenilikçi teşebbüslerin, Tofaş'ın otomotiv sektöründeki bilgi ve tecrübelerinin de takviyesiyle, geniş bayi-tedarikçi ağı ve Koç Topluluğu işletmelerine ulaşmalarını sağlayarak süratle gelişmelerine yardım olmayı kastettiklerini kaydoldu.


Kaynak: Anadolu Ajansı
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner34

banner1

banner2