banner15

Yerli arabaya yerli elektronik sistem

DAIICHI Elektronik Genel Müdür Ömer Tunç Akdeniz, yüzde 100 Türk anaparası ile kurulan firmanın, yerli arabanın teknolojik alt yapısını, elektronik sistemlerini ve gösterge oturumlarını üretmek için en büyük aday olduğunu söyledi. DAIICHI Elektronik, Bursa'da otomotiv sektörün.

Yerli arabaya yerli elektronik sistem

DAIICHI Elektronik Genel Müdür Ömer Tunç Akdeniz, yüzde 100 Türk anaparası ile kurulan firmanın, yerli arabanın teknolojik alt yapısını, elektronik sistemlerini ve gösterge oturumlarını üretmek için en büyük aday olduğunu söyledi. DAIICHI Elektronik, Bursa'da otomotiv sektörün.

05 Ekim 2017 Perşembe 18:19
Yerli arabaya yerli elektronik sistem

DAIICHI Elektronik Genel Müdür Ömer Tunç Akdeniz, yüzde 100 Türk anaparası ile kurulan firmanın, yerli arabanın teknolojik alt yapısını, elektronik sistemlerini ve gösterge oturumlarını üretmek için en büyük aday olduğunu söyledi.

DAIICHI Elektronik, Bursa'da otomotiv sektörünün temsilcileriyle toplandı. İnfotainment/audio çözümleri ve konsept mahsullerinin sergilendiği 'Teknoloji Günü'nde yeni teknoloji sistemleri tanıtıldı. Taşıt içi OEM multimedya ve navigasyon sistemleri alanında evrensel şirketlerle zaferle rekabet etmekten ve Türkiye'nin ismini duyurmaktan iftihar dinlediklerini belirten Ömer Tunç Akdeniz, "Özellikle öne çıkarmak istediğimiz teknolojiler var. Geleceğin teknolojisi olarak gördüğümüz kendi Ar-Ge takımımız ve çözüm ortaklarımızla beraber çalıştığımız proje... Artık taşıt üzerinde her şey dijitalleşiyor. Ekran üzerine yansıtılarak gösterge oturumu, multimedya oturumu ve klima hakimiyetleri sağlanıyor. Geniş ekranda sergileyerek sürücüye daha konforlu bir yaşam ve teknolojiyi sunuyoruz. Bu büyüme programını TÜBİTAK ve öbür çözüm ortağı şirketleriyle geliştiriyoruz. Öbür vasıtalara da adapte edeceğiz. Artık cep telefonu ile tam sistemler entegre çalışıyor" dedi.

Türkiye'nin haricinde 7 değişik ülkede iş geliştirme temsilcilikleri, imal kuruluşu, Ar-Ge merkezi ile Türk mühendislerinin geliştirdiği mahsulleri dünya üzerindeki araba üreticilerinin hizmetine sunarak ülke ekonomisine ehemmiyetli katkılar sağladıklarını ifade eden Akdeniz, "Artık kullanmış olduğunuz telefonla bu ekranları hakimiyet edebileceğiz. Aynı zamanda dijital ekran kullanıldığı için gösterge oturumu istenilen bilgi daha görsel bir biçimde ekrana yansıtacak. İmal hatlarına ve ana sanayisine mahsul veren tek Türk şirketiz. Burada özellikle şuana kadar vermiş olduğumuz mahsulleri ve gelecekteki vasıtadan vasıtaya komünikasyon çalışmalarımızı burada tüm otomotiv tanıtmak istedik. Bugün Türkiye'de imal yapan her yerden davetlilerimiz var. Hatta yurt dışından da ziyaretçilerimiz var" diye konuştu.

Yerli otomotivde Türkiye'nin en büyük noksanlığının elektronik alanında olduğunu ifade eden Akdeniz, "Biz bu sarihi kapatıyoruz. Türkiye'nin yan sanayilerinde vasıtaların öbür parçalarıyla alakalı çok eforlu olduğunu görüyoruz. Bütün dünyaya ihraç ediyor. Fakat elektronik alanında o kadar iyi değil. Allahın İzniyle bizim yanımıza yeni şirketlerde katılır. Yerli arabanın teknolojik alt yapısını, elektronik sistemlerini ve gösterge panallerini yapmaya ismeyiz" biçiminde konuştu.

DAIICHI İdare Heyeti Başkanı Mehmet Sami Yıldırım ise "Bugün dünyanın dört bir yanına dijital mahsullerimizi satıyoruz. Türkiye'de planlıyoruz. Türk işletmesi olarak böyle hoş şeyler yapmak ve dev pazardan hisse alabilmek bizleri mutlu ediyor. Allahın İzniyle ileride Türkiye'de imal yapmayı amaçlıyoruz" dedi.

Kaynak: IHA

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner34

banner1

banner2