banner15

Finans sektörünün duayenleri 14-15 Kasım’da İstanbul’da buluşuyor

Türkiye’nin finans sektöründeki en büyük iş teşkilatı olan Türkiye Anapara Piyasaları Birliği tarafından bu yıl ikincisi tertip edilecek olan Türkiye Anapara Piyasaları Kurultayı, 14-15 Kasım 2017 tarihlerinde “Geleceğimiz İçin Büyüme” temasıyla İstanbul’da reelleşiy.

Finans sektörünün duayenleri 14-15 Kasım’da İstanbul’da buluşuyor

Türkiye’nin finans sektöründeki en büyük iş teşkilatı olan Türkiye Anapara Piyasaları Birliği tarafından bu yıl ikincisi tertip edilecek olan Türkiye Anapara Piyasaları Kurultayı, 14-15 Kasım 2017 tarihlerinde “Geleceğimiz İçin Büyüme” temasıyla İstanbul’da reelleşiy.

05 Ekim 2017 Perşembe 17:51
Finans sektörünün duayenleri 14-15 Kasım’da İstanbul’da buluşuyor

Türkiye’nin finans sektöründeki en büyük iş teşkilatı olan Türkiye Anapara Piyasaları Birliği tarafından bu yıl ikincisi tertip edilecek olan Türkiye Anapara Piyasaları Kurultayı, 14-15 Kasım 2017 tarihlerinde “Geleceğimiz İçin Büyüme” temasıyla İstanbul’da reelleşiyor.

Türkiye’nin finans sektöründeki sihrime amaçlarından ve 2023 vizyonundan yola çıkarak tanımlanan “Geleceğimiz İçin Büyüme” temasıyla hakikatleştirilecek olan Türkiye Anapara Piyasaları Kurultayı, bu yıl da finans sektörünün gündemini tanımlayacak. Mevzusunda uzman akademisyen ve ekonomistler tarafından hakikatleştirilecek 24 oturum ve 21 eğitim programı kapsayan kurultayın, finans profesyonelleri için son derece ufuk açıcı bir organizasyon olması bekleniyor.

Sektöre doğrultu verenler Türkiye Anapara Piyasaları Kurultayı’nde

14-15 Kasım 2017 tarihlerinde Wyndham Grand İstanbul Levent Oteli’nde hakikatleşecek olan kurultay, sektör ve ülkemiz için pek çok ehemmiyetli adın katılımıyla zenginleşiyor. Geçen yıl olduğu gibi bu yılki kurultayın da açılış konuşmasını yapması beklenen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in katılacağı kurultay, tecrübeli ekonomist Mahfi Eğilmez’in moderatörlüğünde iki gün süresince devam edecek.

Türkiye Anapara Piyasaları Kurultayı’nin konuşmacıları arasında dikkat sürükleyen ad hiç şüphesiz, kurultayın ana konuşmacısı olan Prof. Dr. James Robinson. “Halkların Düşüşü: Efor,Zenginlik ve Muhtaçlığın Esasları” adlı mükâfatlı kitabın yazarı olan Robinson, ekonomik ve siyasi büyümelerin halkların mukadderatlarına olan tesirlerini tarihsel bir süreç içerisinde inceleme edecek. Ayrıca Prof. Dr. James Robinson kurultay kapsamında bir kitap imza atma faalliği de reelleştirecek.

Quick Sigorta olarak içinde yer almaya çaba gösterdiğimiz “dijital mutasyon”şan dünyadaki liderlerinden, dijital bankacılık gurusu Chris Skinner da kurultayın ana konuşmacıları arasında yer alıyor. Skinner, “Reyin Değişiyor: Fintech, Blockchain ve Değer Değiş Tokuşu” başlıklı konuşmasıyla, teknoloji ile beraber süratle dönüşen finans sektörü zindelerinin altını çizecek. Ayrıca oturum sonrasında Chris Skinner’ın “Value Web” kitabı için reelleştireceği imza faalliğine katılmak da olası.

Türkiye Anapara Piyasaları Kurultayı’nde Hangi Mevzulara Değinilecek?

Türkiye’nin sürdürülebilir sihrime vizyonuna anapara piyasaları yoluyla katkıda bulunmayı amaçlayan Türkiye Anapara Piyasaları Kurultayı’nde hakikatleştirilecek oturumların içerikleri; akademisyenler, kamu / özel sektör kuruluşları ve Sivil Toplum Kuruluşu’ların yaptığı ortak bir çalışma neticesinde tanımlandı. Kurultayın dikkat sürükleyen oturumlarından kimileri ise şöyle:

“Büyüme, Ama Nasıl?” – 14 Kasım, 12:30-13:30

Dr. Mahfi Eğilmez’in moderatörlüğünü yapacağı oturumda konuşmacı olarak yer alacak Dünya Bankası Direktörü Dr. Ayhan Köse ve İstanbul Balaka Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Ege Yazgan, gelişmenin sürat kazanması için yapılması gerekenler, tüketim-yatırım balansının gelişmeyle ilişkisi ve demografik potansiyelimizi nasıl beşeri anapara haline getirebiliriz gibi mevzulara değinecekler.

“Sıhhatli ‘BES’lenmenin Yolu” – 15 Kasım, 11:30-11:45

Son senelerin en çok konuşulan mevzularından BES aksında hakikatleşecek bu oturum, emeklilik fonlarının Türk ekonomisine katkıları ve bu fonların anapara piyasalarını derinleştirmesindeki rolünü ele alacak. Oturumun konuşmacıları arasında, Habertürk ekonomi yazarı Abdurrahman Yıldırım ve Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve Yönetimsel Bilimler Fakültesi’nden Prof. Dr. A. Vedat Akgiray gibi uzmanlar yer alıyor.

“Dijital Para ve Yeni Finansal Mimari” – 15 Kasım, 13:45-14:45

Finans sektörünün en çok gündemde olan mevzularından biri olan dijital para ve dijitalleşen finansal mimari mevzularını ele alacak bu enteresan oturumda, Türkiye’de mevzunun otoriteleri olarak kabul edilen Fintech İstanbul’dan Ahmet Akılda ve İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş’den Şant Manukyan gibi adları dinleyeceğiz.

14 -15 Kasım 2017 tarihlerinde Türkiye’de finans sektörünün nabzını yakalamak için Quick Sigorta olarak katılımcı olarak yer alacağımız kurultayın detaylı programını araştırmak ve tümü fiyatsız olan oturum / faalliklere katılmak için www.sermayepiyasalarikongresi.org.tr adresinden kurultayın fotoğrafı web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner34

banner1

banner2