banner15

Fitnessın en sulu hali; Aquajog

İnsanoğlu, yeryüzünde var olduğu andan itibaren suyunu eforunu kullanmayı hep çok hoşlandı.

Fitnessın en sulu hali; Aquajog

İnsanoğlu, yeryüzünde var olduğu andan itibaren suyunu eforunu kullanmayı hep çok hoşlandı.

05 Ekim 2017 Perşembe 21:32
Fitnessın en sulu hali; Aquajog

İnsanoğlu, yeryüzünde var olduğu andan itibaren suyunu eforunu kullanmayı hep çok hoşlandı. Sanki ilk adımını attığı andan itibaren onsuz yapamayacağını ve yaşamını azıcık da ona borçlu olduğunu öğreniyordu. Yaşamak için bunca kıymeti olan su, zaman içerisinde kendisine tertemiz kullanım alanlarında da gösterir oldu. Şimdi tarihi azıcık kenara vazgeçelim ve suyun kullanıldığı ve özellikle kiloyla meseleyi olanların dikkatini sürükleyecek bir alana odaklanalım. Bugüne kadar sporla bildiklerinizi azıcık unutmaya ya da azıcık değiştirmeye ne dersiniz? Ve tertemiz bir kalori yakma etkinliğiyle tanışmaya… İşte karşınızda Aquajog.  

Aqua JogAqua Jog

Aqua Jog nedir?

Aquajog, dikey pozisyonda suda hakikatleştirilen aynı zamanda suyun eforuna karşı alan okuyarak, suda yürüme ve koşu yapmamızı sağlayan bir spor. Değişik bir hayli spor dalına oranla çok daha fazla adalemizin çalıştığı, dolayısıyla yaktığımız kalori oranlarını artırıp daha süratli kilo vermemizi sağlayan bir fitness etkinliği. İşin uzmanları Aquajog yaparken bedenimizde daha evvel ismini dahi dinlemediğimiz ve hatta çoğumuzun varlığından dahi haberdar olmadığı adaleleri keşfedebileceğimizi söylüyor.

Aquajog bütün anlamıyla kilo karşıtı spor da diyebiliriz. Neden? Zira idman sonunda bedeninizde var olan ama sizin haberiniz bile olmayan belki de bu zamana kadar hiç çalıştırma fırsatınızın olmadığı adaleleriniz “ben buradayım” diye çığlık çığlığa haykırıyorlar. Bu işin bonusu ise idman sonunda hem kara hem su sporunu bir arada yapmış olmanın verdiği haz. Yazın sıcak günlerinde ferahlamak da cabası tabi

Aqua Jog ile hem serinlik hem spor bir arada.Aqua Jog ile hem serinlik hem spor bir arada.

Nasıl yapılır?

Eklem ve adalelere hiçbir baskı uygulamadan suya karşı çaba vererek bildiğiniz öğrenmediğiniz tam adalelerinizi çalıştırırsınız. Karada yapılan sporlardan farkı ise suyun kaldırma gücünde gizli. Yüzme yaparken de aynı güçten yararlanıyoruz reelinde; Aquajog yaparken suyun ittirme ve kaldırma güçlerine de karşı koyarsınız. Böylelikle de azıcık da istem dışı olarak daha çok hareket eder ve bedeninizi güçlersiniz. Denize gittiğiniz o günleri bir usunuza getirin. Konuta ya da otele döndüğünüzde ne kadar bitkin olduğunuzu. Koşuda adale ve eklemlerinize karşı çıkan bir baskı yoktur fakat Aqua Jog ile suyun baskısı mevzubahisi olur. İdmanlar ise daha çok havuz etrafında yapılmaktadır.

Bereketleri nelerdir?

Suda yapılan hem cümbüşlü hem de bol kalori yakıcı bu aktiflik, kara sporlarına kıyasla 12 kat daha tesirli bir netice sunuyor. Bunun sebebi suyun yoğunluğunun havaya kıyasla 12 kat daha yoğun olmasından kaynaklanıyor. Süreyi zamanında düşünmeden yediğimiz kalorisi yüksek olan gıdalar artı bunları yemesek dahi formda kalıp sıkılaşmak için zaman ayırdığımız sporların en kullanışlısı olan Aquajog vasati 1 saatte 700 kalori yakımı sağlıyor. Bu da formda kalıp sıkılaşmak için şahane bir oran. 30 çalışma sonrası nihayet emeklerinizin karşılığını almaya başlıyorsunuz; bedeniniz ve adaleleriniz yavaş yavaş şekilleniyor, sıhhatli ve sıkı bir görünüm elde etmeye başlıyorsunuz. 

Aqua JogAqua Jog

Aquajog ile yetersizleri artıya dönüştürebilirsiniz

Kalabalık içinde terlemek yerine, suyun eforunu hissedin.

Eklemlerinizi güçlendirin.

Duruş bozukluğundan kurtulup, doğru posturla tanışın.

Vücut ağırlığınızı doğru biçimde kullanın.

Stresten temizlemenin neşesini çıkarın.

Fit olmak için çalışmayın, her zaman fit kalın.


DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR!

Ferdi Kaza Sigortası - Quick Sigorta ile Saniyeler İçerisinde Hazır!

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner34

banner1

banner2