banner15

İstanbul'un kahve noktaları

Sohbetin, çalışmanın, işlere ara verip minik molalar yaratmanın en lezzetli mazeretidir "Bir kahve molası!" Bu kahve molalarını daha neşeli hale getirebilmeniz için İstanbul'da majör bir zevkle kahvenizi yudumlayabileceğiniz mekanları sıralıyoruz. Sohbetlerinize sevinç verir, çal

İstanbul'un kahve noktaları

Sohbetin, çalışmanın, işlere ara verip minik molalar yaratmanın en lezzetli mazeretidir "Bir kahve molası!" Bu kahve molalarını daha neşeli hale getirebilmeniz için İstanbul'da majör bir zevkle kahvenizi yudumlayabileceğiniz mekanları sıralıyoruz. Sohbetlerinize sevinç verir, çal

05 Ekim 2017 Perşembe 17:48
İstanbul'un kahve noktaları

Sohbetin, çalışmanın, işlere ara verip minik molalar yaratmanın en lezzetli mazeretidir "Bir kahve molası!" Bu kahve molalarını daha neşeli hale getirebilmeniz için İstanbul'da majör bir zevkle kahvenizi yudumlayabileceğiniz mekanları sıralıyoruz.

Sohbetlerinize sevinç verir, çalışmalarınıza takviyeci olur, sabah ayılmanızı sağlar, bitkinliğinize ise birebirdir.

Nedir bu?

Tabi ki kahve!

Dünyanın pek çok yerinde dominant olan ve Türkiye’de de çoktan başlayan lezzetli kahve yayımı trendi, İstanbul’da neşeli bir rekabete dönüştü diyebiliriz. Her geçen gün birbirinden lezzetli kahvelere sahip kahveciler süratle artmakta.

Sizler için İstanbul’da bulunan altı kahve mekanını keşfettik.

Gelin başlayalım;

1. Petra Roasting Co.

Petra Roasting Co.Petra Roasting Co.

Bir kahveci için fantastik geniş bir alana sahip, çok rahat bir yer. Dekorasyonu çok hoş olan bu yerin kahveleri de lezziz. Emelleri her yerde iyi kahve içilmesini sağlamak. Etiyopya, Kolombiya ve Burundi kahveleri kullanılmakta. İnternet sitesi üzerinden de kahve ve kahve aksesuarları satın alabilirsiniz. Demleme tekniklerini en iyi biçimde bilmek için ise eğitimlerine katılmayı sınayabilirsiniz. Özellikle adaleye art dekorasyonu ile çok güzel bir ambiyans oluşturan Petra Roasting Co., 3. Nesil kahveciler arasında en iyilerden birisi.

Şubeler: Kanyon Kiosk, Gayrettepe HQ, Topağacı, Wepublic Akmerkez

2. Private Reason

Private ReasonPrivate Reason

Bebek mahallesinin ara caddelerinden birinde yer alan, kahveleri kadar gıdaları da lezzetli olan bir mekan burası. Bu aralar popüler olan “Cold Brew” size pek lezzet vermiyorsa Private Reason’da çok hoş bir seçenek var; “Japannese Ice”. Sert kahve hoşlanmayan biri olarak söyleyebilirim ki dolaysız buzun üstünde demlenen bu kahvenin içimi oldukça lezzetli ve yumuşak. Evet kahveler lezzetli ancak maliyetlerin bir kahveci için azıcık pahalı olduğunu da belirtmekte fayda var.

Şube: Bebek

3. Cup of Joy

Cup of JoyCup of Joy

Orta, Güney Amerika ve Afrika kahveleri kullanan Cup of Joy’un kahveleri çok lezzetli. "Kahve beğenmem ben çaysız yapamam" diyorsanız; bellim damak tadınıza uygun lezzetli çaylarını da çok beğenecekseniz. Çeşitler bol bol! Tatlılarını da sınamayı unutmayın. Etrafı azıcık minik ama içten. Dostlarınızla kahve molası vermek için ideal bir yer.

Şubeler: Zorlu Center, Bebek

4. Grandpa

GrandpaGrandpa

Grandpa kahve işinde oldukça zaferli. Nişantaşı’nda bulunan Grandma şubesine göre menüsü daha çok kahve ağırlıklı. Tatlı büfesinde ise glutensiz ve şekersiz mahsulleri rahatlıkça bulabilirsiniz. “Çift Kat Çikolatalı Kek” "Belçika Çikolatalı Kek" ise öneri listemizin en üst sıralarında.  İç ve dış mekan olarak dekorasyonu çok güzel. Özellikle arka bahçesi kahvenizi yudumlayıp dostlarınızla sohbet etmek için çok neşeli bir yer.

Şubeler: Bebek, Nişantaşı Grandma

5. Ministry of Coffe MOC

Ministry of Coffe MOCMinistry of Coffe MOC

Adı en çok güzelime giden 3. Nesil kahvecilerden biri olan MOC çok güzel bir ambiyansa sahip. Kolombiya, Kenya, Etiyopya, Kosta Rika, Guatemala, Endonezya, Brezilya, Nikaragua, El Salvador, Yırgacheff ve Yemen’den itinayla seçilen kahve çekirdekleri seçilip, Avusturalya usulü kavrulup, sunulmakta. Maksatları kaliteli kahve yayımını sağlamak olan Ministry of Coffe “MOC Acedamey’” bünyesinde eğitimlere katılıp sertifika sahibi olabilirsiniz. Dilerseniz internet sitesi üzerinden online kahve siparişi de verebilirsiniz.

Şubeler: Nişantaşı merkez, Bomonti, Topağacı, Yeşilköy, Aqua Florya, Bursa - Nilüfer, İzmir – Mistral, Sidney - Rosebay

6. Kavanoz

KavanozKavanoz

Arnavutköy mahallesinin ara caddelerinde bulunan bohem bir havaya sahip olan Kavanoz’un arka bahçesinde oturup sevinç yapmaya bayılacaksınız. Üstelik hayvan beğenirseniz Kavanoz daha da çok güzelinize gidecektir zira mekanın kapıları tüm köpeklere sarih. Menüsünün bütün olarak odak noktası kahve değil bu surattan buraya kahveci demek doğru olmaz ancak kahveleri gerçekten çok lezzetli. Ayrıca meşrubatların kavanoz içinde servis edilmesi ise sunumu hoş kılmakta. Kesinlikle gidin ve bahçesinde ki dekorları tek tek araştırın, konutunuza götürmek dahi isteyebilirsiniz!

Şube: Arnavutköy

Anahtar Kelimeler:
Kafe Kahve
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner34

banner1

banner2