banner15

Yeni Nesil Köpek Dolaştırma Servisi: Drone'lar!

Köpeğinizin yürüyüşe çıkma müddeti geldi ancak işlerinizin yoğunluğundan bir cinsli vakit bulamıyor musunuz? Artık oturduğunuz yerden köpeğinizi gezdirmeniz olası.

Yeni Nesil Köpek Dolaştırma Servisi: Drone'lar!

Köpeğinizin yürüyüşe çıkma müddeti geldi ancak işlerinizin yoğunluğundan bir cinsli vakit bulamıyor musunuz? Artık oturduğunuz yerden köpeğinizi gezdirmeniz olası.

05 Ekim 2017 Perşembe 17:48
Yeni Nesil Köpek Dolaştırma Servisi: Drone'lar!

Köpeğinizin yürüyüşe çıkma müddeti geldi ancak işlerinizin yoğunluğundan bir cinsli vakit bulamıyor musunuz? Artık oturduğunuz yerden köpeğinizi gezdirmeniz olası. Yeni köpek dolaştırma servisiyle tanışın. Drones Direct adlı İngiliz işletme sizi ve minik arkadaşınızı düşünerek yeni bir mahsul planladı: Köpek Dolaştıran Drone!
Kulağa oldukça garip geliyor öyle değil mi? Gelin hep birlikte Drones Direct'in mahsul hakkında verdiği bilgileri araştıralım.

DJI Phantom 4 4K Camera Drone, £959DJI Phantom 4 4K Camera Drone, £959 Uçabiliyorken yürümek neden?

Mahsulşan tanıtım tümcelerinden biri de bu: "Uçabiliyorken yürümek neden?" Bütün gün, işten dönmenizi ve yürüyüş zamanının gelmesini bekleyen köpeğinize yeterli müddeti ayıramıyorsanız işletme bu mahsulün bütün size göre olduğunu iddia ediyor.

Drone nasıl çalışıyor?

Drones Direct'in sunduğu bilgilere göre yapmanız gereken şeyler oldukça kolay. Uslu telefonunuza indireceğiniz DYI uygulamasının haritasından istediğiniz noktaları seçtikten sonra geriye yalnızca drone'da bulunan tasmayı köpeğinize takmak kalıyor. Dilerseniz oluşturduğunuz rotayı takip ederek dolaşan köpeğinizi, drone'un statik kamerasından canlı olarak izlemeniz de olası.

Drone, havada basit ve tehlikesiz uçuş sağlayan aerodinamik sistem ve maksimum güvenlik sağlayan çarpışma önleyici sisteme sahip. Ayrıca şiddetli rüzgarlara karşı da oldukça dayanıklı. Aynı zamanda Drones Direct'in verdiği bilgilere göre aygıtın 2 kmye varan hakimiyet alanı ve 30 dakikalık uçuş kapasitesi bulunuyor. 

Köpek gezdiren drone sokaklardaKöpek dolaştıran drone caddelerde

Köpek Dolaştırma Drone'u, bir araya gelir tasma eklentisi dışında işletmenin ürettiği DJI Phantom 4 adlı drone ile aynı çalışma sistemine sahip. Ancak basmakalıp drone'un maliyeti 959 pound iken takribî 4.400 tl köpek dolaştırma drone'unun maliyeti 1999 pound takribî 9.150 tl başka bir deyişle iki katından daha fazla! Aygıta bir araya gelir tasma dışında ilave edilen yeni bir özellikten bahsedilmemişken maliyet farkının bu denli çok oluşu oldukça enteresan görünüyor. Ne Yazık Ki aygıtın nasıl görüneceği veya çalışacağına dair rastgele fotoğrafı bir tanıtım filmi yayınlanmadı. İnternet sitesinde yayınlanan görsellerin tamamıysa bilgisayar takviyesiyle oluşturulmuş. Drone'u vazife başında göremediğimizden dolayı da uslarda sual işaretlerinin oluşması natürel ki kaçınılmaz fakat yeniden de hayal eforunuzu desteklemek emeliyle alttaki temsili videoyu araştırabilirsiniz.

Ne gibi meseleler çıkabilir?

Kısa bir zaman düşündükten sonra mesele yaratabilecek bazı senaryolar kafamızda canlanıyor. Misalin sevgili arkadaşımız, drone ile iyi uyuşabilecek mi? Korkarsa, kaçmak isterse veya drone'a saldırmaya çalışırsa ne olacak?

Peki ya tuvalet lüzumu dinlerse? Drone, köpeğimizin ne zaman durmak istediğini kavrayabilecek mi, yoksa durmak ardından mı çekecek?

Drone, sahip olduğu teçhizatlar sayesinde manilere takılmazken, köpeğimizle drone'u birbirine bağlayan tasma bir maniye takıldığı takdirde neler olacak?

Ve son olarak drone'ların görüş alanımız dışına çıkması kabahat sayılırken sistem bütün olarak nasıl işleyecek? Peşi gizeme drone'u takip etmemiz gerekiyorsa, mahsulü satın almak ne kadar usluca olacak?

Bu sual işaretleri sizin için bir mesele teşkil etmiyorsa, sizi işletmenin İngiltere'deki Huddersfield satış merkezine doğru alalım zira ne yazık ki drone'un online satışı bulunmuyor.

Çoğu insan hali hazırda mahsulün hakikatliğini denetlese de, "Drones Direct" şimdilik oldukça ciddi görünüyor. Bir sabah yürüyüş yaparken, köpek dolaştıran bir drone'la karşılaşırsanız donakalmayın diyor ve evcil hayvanlarınızı teknolojiye terk etmek yerine onlarla birebir ilgilenmenizi nasihat ediyoruz. Unutmayın sadece dolaşmaya değil, gösterdiğiniz sevgiye de gereksinimleri var...

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner34

banner1

banner2