banner73

HDI Sigorta BOT’tan kasko hizmeti

banner124

HDI Sigorta, Facebook Messenger için geliştirilen BOT teknolojisini daha da ileriye taşıyarak Türkiye ve dünyada ilk olan bir sigorta uygulaması geliştirdi.

HDI Sigorta BOT’tan kasko hizmeti
banner92

Uygulamayla Facebook’taki bir platform üzerinden online sigortacılık hizmeti veren ilk sigorta şirketi olan HDI Sigorta, şimdi de robot uygulamasına kasko hizmetini ekledi. HDI Sigorta BOT üzerinden artık trafik, kasko ürünleri için teklif istenebiliyor, hasar sorgulama yapılabiliyor ve müşteri destek hizmetleri alınabiliyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan HDI Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Ali Doğdu, HDI Sigorta’nın dijitalliğe ve teknolojiye büyük önem verdiğini, hayata geçirdikleri uygulamalarla da sektöre örnek olduklarını söyledi. Doğdu, “Sektörde bir ilk olan HDI Sigorta BOT hizmetimize şimdi de kasko ürünü ekliyoruz. Müşterilerimiz sanki arkadaşlarıyla konuşur gibi Facebook Messenger uygulamasından robotumuz ile temasa geçerek kasko ve trafik sigortası teklifini yönlendirilen acentemizden çok rahat bir şekilde alabiliyor. Bunun yanında müşterilerimiz HDI Sigorta BOT üzerinden araçları için hasar sorgulaması yapabiliyor ve müşteri destek hizmetlerinden faydalanabiliyor. HDI Sigorta olarak dijital sigortacılığın sunduğu tüm fırsatları yakından takip ederek, müşterilerimize ve acentelerimize değer yaratmaya, onların hayatını kolaylaştırmaya devam ediyoruz” diye konuştu.

HDI SİGORTA’DAN ROBOT ASİSTAN

Türkiye’de aktif kullanıcı sayısının 42 milyonu bulduğu Facebook müşterilerini Messenger üzerinde acenteleriyle buluşturmayı hedeflediklerini belirten Doğdu, “Yakın zamanda satış sonrası birçok hizmetimizi de Facebook üzerine taşıdık ve böylece müşteri ve acentelerimize 7/24 hizmet verebiliyoruz. Facebook kullanıcılarının tek yapması gereken Facebook üzerinden HDI Sigorta hesabına erişerek mesaj gönder butonuna basmak. Sonrası için karşılarına çıkacak sanal sigorta asistanımız tüm süreçlerde kullanıcılara yardımcı oluyor” sözlerine yer verdi.   

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2017, 02:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
Serdar
Serdar - 1 yıl Önce

Güzel uygulama, avrupada messenger kullanımı çoğaldı Türkiye'ye gelmesi geç oldu ama inşAllah daha da geliştirirler

banner71
SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner81

banner121

banner63

banner64

banner78

banner120