banner58
banner15

HDI Sigorta BOT’tan kasko hizmeti

HDI Sigorta, Facebook Messenger için geliştirilen BOT teknolojisini daha da ileriye taşıyarak Türkiye ve dünyada ilk olan bir sigorta uygulaması geliştirdi.

banner60

HDI Sigorta BOT’tan kasko hizmeti

HDI Sigorta, Facebook Messenger için geliştirilen BOT teknolojisini daha da ileriye taşıyarak Türkiye ve dünyada ilk olan bir sigorta uygulaması geliştirdi.

14 Temmuz 2017 Cuma 19:12
HDI Sigorta BOT’tan kasko hizmeti
banner43
banner59

Uygulamayla Facebook’taki bir platform üzerinden online sigortacılık hizmeti veren ilk sigorta şirketi olan HDI Sigorta, şimdi de robot uygulamasına kasko hizmetini ekledi. HDI Sigorta BOT üzerinden artık trafik, kasko ürünleri için teklif istenebiliyor, hasar sorgulama yapılabiliyor ve müşteri destek hizmetleri alınabiliyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan HDI Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Ali Doğdu, HDI Sigorta’nın dijitalliğe ve teknolojiye büyük önem verdiğini, hayata geçirdikleri uygulamalarla da sektöre örnek olduklarını söyledi. Doğdu, “Sektörde bir ilk olan HDI Sigorta BOT hizmetimize şimdi de kasko ürünü ekliyoruz. Müşterilerimiz sanki arkadaşlarıyla konuşur gibi Facebook Messenger uygulamasından robotumuz ile temasa geçerek kasko ve trafik sigortası teklifini yönlendirilen acentemizden çok rahat bir şekilde alabiliyor. Bunun yanında müşterilerimiz HDI Sigorta BOT üzerinden araçları için hasar sorgulaması yapabiliyor ve müşteri destek hizmetlerinden faydalanabiliyor. HDI Sigorta olarak dijital sigortacılığın sunduğu tüm fırsatları yakından takip ederek, müşterilerimize ve acentelerimize değer yaratmaya, onların hayatını kolaylaştırmaya devam ediyoruz” diye konuştu.

HDI SİGORTA’DAN ROBOT ASİSTAN

Türkiye’de aktif kullanıcı sayısının 42 milyonu bulduğu Facebook müşterilerini Messenger üzerinde acenteleriyle buluşturmayı hedeflediklerini belirten Doğdu, “Yakın zamanda satış sonrası birçok hizmetimizi de Facebook üzerine taşıdık ve böylece müşteri ve acentelerimize 7/24 hizmet verebiliyoruz. Facebook kullanıcılarının tek yapması gereken Facebook üzerinden HDI Sigorta hesabına erişerek mesaj gönder butonuna basmak. Sonrası için karşılarına çıkacak sanal sigorta asistanımız tüm süreçlerde kullanıcılara yardımcı oluyor” sözlerine yer verdi.   

Son Güncelleme: 15.07.2017 02:08
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Serdar 2017-07-15 01:06:04

Güzel uygulama, avrupada messenger kullanımı çoğaldı Türkiye'ye gelmesi geç oldu ama inşAllah daha da geliştirirler

banner56

banner62

banner63

banner64