banner73

Lojistik devi şirketi AP Moller-Maersk (Maersk) deniz sigortası için Blockchain platformu Insurwave’i kullanmaya başladı.

Taşımacılık ve lojistik devi şirketi AP Moller-Maersk (Maersk) deniz sigortası için Blockchain platformu Insurwave’i kullanmaya başladı.

Lojistik devi şirketi AP Moller-Maersk (Maersk) deniz sigortası için Blockchain platformu Insurwave’i kullanmaya başladı.
banner92
banner136

EY ve Guardtime tarafından geliştirilen Insurwave, Microsoft Azure bulut platformunda dağıtık defter teknolojisini (DLT) kullanıyor ve global sigorta standartlarını takip ediyor. Mayıs başında Microsoft Azure, Blockchain uygulama oluşturma hizmeti olan Azure Blockchain Workbench’in piyasaya sürüldüğünü duyurdu. İlk yılda, Maersk 1.000 gemiyi yönetmek ve 500.000’den fazla dijital defter işlemlerini desteklemek için Insurwave’ı kullanacak. Maersk’deki risk ve sigorta sorumlusu Lars Henneberg, deniz sigortasının şirket için önemli kaynağa mal olduğunu belirterek açıklamalarına şunları ekledi:

Bu işlemleri, Microsoft Azure ağına taşımak, elle yapılan işlemleri otomatikleştirmemize yardımcı oluyor. Ayrıca deniz sigortası ticaretinde kullandığımız bir dizi verimsizliği ve sürtünme maliyetini azaltmamıza da yardımcı oluyor.

Kaynak: Kriptoparahaber.com

YORUM EKLE
banner71
SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner135

banner63

banner64

banner78