banner73

Mapfre Sigorta Türkiye’de anlaşacak banka arıyor

Para Dergisi bu haftaki sayısında hayat sigortası satışı oldukça düşük seviyelerde olan Mapfre Sigorta’nın satışları artırmak için Türkiye’de anlaşacak banka aradığını paylaştı. İşte derginin sayfalarına taşıdığı o haber.

banner86
Mapfre Sigorta Türkiye’de anlaşacak banka arıyor
banner92

Arkasında banka desteği olmayan sigorta şirketlerinin hayat sigortası satamadığını artık hepimiz biliyoruz. Çünkü Türkiye’de hayat sigortaları genellikle bankalardan kredi kullanılırken zorunlu olarak yapılıyor.

Yani siz bankadan kredi kullanıp ev aldığınızda veya tüketici kredisi kullandığınızda banka size hayat sigortasını zorunlu tutuyor. Bunun dışında hayat sigorta yaptıran sayısı Türkiye’de oldukça az. İşte, bu yüzden bankalarla poliçe satışı için anlaşma yapmayan, arkasına bir bankayı alamayan sigorta şirketlerinin bugün hayat sigortası satışı oldukça düşük seviyelerde. Bu kurumlardan biri de Mapfre Sigorta… Türkiye’de herhangi bir banka ile anlaşması bulunmayan firma bu yüzden hayat sigortası alanında çok da aktif değil. Şirket hayat dışı branşta ise Türkiye’nin dördüncü büyük sigorta şirketi.

Finans editörümüz Esin Çetinel, acente ağı çok güçlü olan Mapfre’nin Sigorta İcra Kurulu Üyesi ve aynı zamanda Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı İlker Sırtıkırmızı‘ya, “Mapfre Türkiye’de neden bir banka ile anlaşma yapmıyor” sorusunu sordu. Sırtıkırmızı, “Bugün açıkta olan banka yok. Bankalar ile sigorta şirketleri arasında yapılan ve halen devam eden anlaşmaların sürelerinin dolmasına daha var. Anlaşmalar ağırlıklı olarak 2020 ve 2025 yılları arasında doluyor. Ama biz her şeye rağmen her yıl marketi takip ediyoruz. Mevcut anlaşmaları inceliyoruz. Sigorta şirketi ile anlaşması biten banka bulursak hemen anlaşma yapmak İstiyoruz” dedi. İspanyol merkezli Mapfre Sigorta’nın Türkiye’ye yaptığı yatırımından çok memnun olduğunu ve Türkiye’ye bugüne kadar büyük yatırım yaptığını da aktaran Sırtıkırmızı, Türk Mapfre’nin grup içindeki yeri hakkında ise şunları söylüyor: “Mapfre 49 ülkede faaliyet gösteriyor. Mapfre Türkiye grup içinde ciro açısından dördüncü büyük ülke. Sistem teknolojileri, CRM gibi birçok konuda hep pilot ülke olduk. Merkez, Türkiye’nin ciro ve kar rakamından da son derece mutlu.”

Kaynak

YORUM EKLE
banner71
SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner81

banner63

banner64

banner78