banner88
banner73

Mine Ayhan, Generali Grup Çeşitlilik ve Dahiliyet Programının EMEA Bölge Temsilcisi Olarak Görevlendirildi

İş dünyasında cinsiyet, yaş, kültür, yetenek, din, etnisite, bedensel nitelikler gibi farklılıklar üzerinden yapılan ayrımcılığı reddeden Generali Grup, bu kapsamda faaliyet gösterdiği 60’ın üzerindeki ülkede (Diversity & Inclusion) İşgücünde Çeşitlilik ve Dahiliyet programını hayata geçirdi.

banner86
Mine Ayhan, Generali Grup Çeşitlilik ve Dahiliyet Programının EMEA Bölge Temsilcisi Olarak Görevlendirildi

İşgücü istihdamında farklılığı başarı faktörü olarak değerlendiren, bireylerin değiştirilemeyecek temel niteliklerine saygı duyarak çeşitliliğin gerekliliğini temel alan programa Türkiye’den, Generali Grup Diversity Council EMEA Bölgesi temsilcisi olarak Generali Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Mine Ayhan seçildi.

Küresel şirketlerin yönetiminde söz sahibi olan sayılı Türk kadın yönetici arasından olan Mine Ayhan, fırsat eşitliği modelini benimseyen programdaki görevi kapsamında, EMEA Bölgesi ülkelerinden başta Turkiye olmak üzere İspanya, İsviçre, Avusturya ve Belçika gibi ülkelerle birlikte 12 ülkedeki kadın istihdamını destekleyen önemli projelerde aktif rol alacak. Ayhan, aynı zamanda EMEA Bölge genelinde çeşitlilik ve katılımın savunulması ve iş planlarına alınarak uygulanması konularında yönetim komitesinde söz sahibi olacak.

Sürdürülebilir bir ekonomik yapı için kadının iş dünyasındaki varlığının önemine yer aldığı projelerle dikkat çeken Mine Ayhan, Generali Grup Diversity Council EMEA Bölgesi temsilciliğinin yanı sıra, TOBB Kadın Girişimciler Üst Kurulu Üyesi olarak da çalışmalarını sürdürecek

YORUM EKLE
banner71
SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner81

banner90

banner63

banner64

banner78