banner128
banner73

SED, artık TÜRKİYE Sigorta Eksperleri Derneği...

banner124

T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından onaylanarak Sigorta Eksperleri Derneği “Türkiye Sigorta Eksperleri Derneği” olmuştur. Konuya ilişkin şu açıklama yapıldı;

SED, artık TÜRKİYE Sigorta Eksperleri Derneği...
banner92
banner136

Derneğimizin isminin önünde Türkiye isminin kullanılması T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından onaylanarak dernek ismimiz “Türkiye Sigorta Eksperleri Derneği” olmuştur.

21 Şubat 1935 tarihinde “Türkiye Sigorta Eksperleri Cemiyeti” ismi ile merkezi İstanbul olarak kurulan derneğimiz, mesleğimizin ilk mesleki teşekkülü, en eski ve köklü kurumudur. Cemiyet, mesleğin gelişmesi, yeni eksperlerin yetiştirilmesi konusunda yetkilendirilmiş, birçok verimli çalışmada bulunmuştur. Bu dönemde yetişen yeni eksperler uzun süreli usta çırak ilişkisi içinde mesleki birikim ve eğitim aldıktan sonra ilgili bakanlığın denetiminde yapılan sınav sonucunda ruhsatlarını almışlardır. Dernekler yasasında yapılan değişiklik sonucu zaruri olarak cemiyet ismini değiştirerek “Sigorta Eksperleri Derneği“ ismini alan derneğimiz 2007 yılında 5684 Sayılı Sigortacılık Kanunu yürürlüğe girinceye kadar tek yetkili meslek örgütü olarak faaliyetlerini sürdürmüştür.

Dernek ismimizin başında Türkiye ismini kullanmak üzere 5253 Sayılı Dernekler Kanunu’ nun 28. Maddesi gereğince gerekli çalışmalar yapılarak hazırlamış olduğumuz 02/01/2013 tarih ve 434 sayılı talep dilekçemiz T.C. İçişleri Bakanlığı’ nın 27/07/2018 Tarih ve 3590 sayılı olurları ile onaylanarak uygun görülmüş, dernek ismimiz Türkiye Sigorta Eksperleri Derneği olmuştur.

Kurulmuş olduğu gündeki heyecan ile Türkiye çapında 13 Bölge ve 3 İl Temsilciliği olarak örgütlenmiş olarak faaliyetlerini icra etmekte olan derneğimizin adının “Türkiye Sigorta Eksperleri Derneği” olması arzumuz nihayet gerçekleşmiştir.

Türkiye isminin getirmiş olduğu sorumluluğun bilinci ile daha da güçlenerek, bugün olduğu gibi bundan sonra da mesleğimize sahip çıkarak, Edirne’ den Van’ a tüm meslektaşlarımız ile birlik, bütünlük ve sektörünün tüm aktörleri ile birlikte uyum içerisinde çalışmalarımızı sürdürecek, geleceğimizi birlikte şekillendirip, mesleğimizin sorunlarını birlikte çözüp, yakın gelecekte sigorta eksperliği mesleğinin ülkemizin örnek kurumu olması yönünde her türlü çabayı göstereceğiz.

91 yıllık meslek ve 83 yıllık dernek tarihimizin birikimi ile mesleki ilkleri gerçekleştirmek, yeni bir ses, yeni bir vizyon ve yeni bir bakış açısı getirmek ise her zaman önceliğimiz olacaktır.

Başta dönemin Dernek Başkanı Sayın Tayfun Ermetin olmak üzere Türkiye isminin alınması yönünde çaba gösteren, emek veren tüm Dernek Kurul Üyelerimize teşekkür eder, yeni ismimizin mesleğimiz adına hayırlara vesile olmasını dileriz.

Türkiye Sigorta Eksperleri Derneği

Yönetim Kurulu

Başkan

Ahmet Nedim ERDEM

YORUM EKLE
banner71
SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner81

banner121

banner135

banner63

banner64

banner78

banner120

banner133