Sigorta dolandırıcıları şoke oldu

banner124

Değer kaybını açtığı mahkeme ile kazanarak sigorta şirketine ödeten ilk kişi olan Hıdır Yıldırım, “Benim ismimi kullanarak beni dolandırmaya kalktılar ama sert kayaya çarptılar” dedi.

Sigorta dolandırıcıları şoke oldu
banner92

İZMİR- İzmir'de kaza sonrası aracında oluşan değer kaybını açtığı mahkeme ile kazanarak sigorta şirketine ödeten ilk kişi olan Hıdır Yıldırım, “Benim ismimi kullanarak beni dolandırmaya kalktılar ama sert kayaya çarptılar” dedi. 

İzmir’de 2015 yılında karşı tarafın suçlu olduğu maddi hasarlı bir trafik kazası yaşayan oto servis işletmecisi Hıdır Yıldırım, aracında kazadan sonra oluşan 3 bin 500 TL’lik değer kaybını açtığı mahkemeyi kazanarak sigorta şirketine ödetti. Bu alanda emsal bir karar alınmasını sağlayan Yıldırım, geçtiğimiz günlerde yaşanan başka bir trafik kazası üzerinden de kendi ismi kullanılarak dolandırılmaya çalışıldı. Yaklaşık bir hafta önce kayınpederine ait olan, sürücü koltuğunda ise kardeşinin oturduğu araçla bir kazaya karıştıklarını belirten      Yıldırım, yaşadığı ilginç dolandırıcılık olayını şöyle anlattı: 

“Kaza tutanağında ruhsat sahibi olarak kayınpederim Şerif Turan’ın adı yazıyordu ancak telefon numarası bölümünde ise benim numaram yazılıydı. Dolandırıcılar benimle konuştuklarını bilmeden beni arayıp Değer Kaybı Koordinasyon Merkezinden aradıklarını söylediler ve aracımla bir kazaya karıştığımı hatırlattılar. Kazadan dolayı oluşan değer kaybını, onlara yatıracağımız 700 liralık harç bedeli ile geri ödeyeceklerini söylediler. Oysa ben aracımı sigortadan yaptırmamıştım ve tamiri kendi cebimden ödediğim için hiçbir şekilde değer kaybı talep edemem. Ben onların dolandırıcı olduğunu anladım ve hiç belli etmeden bu işi ne zamandan beri yaptıklarını sordum. Bana trajikomik bir şekilde sigortadan araç değer kaybını Türkiye’de ilk kez Hıdır Yıldırım’ın aldığını ve Hıdır Yıldırım’ın kendileriyle çalıştıklarını söylediler. Halbuki sigortadan araç değer kaybını yargı yoluyla Türkiye’de ilk alan kişi bendim ve onlarla değil, avukatım Ozan Yıldız’la çalışmıştım. Hıdır Yıldırım benim ve ben onlarla hiçbir zaman iş yapmadım.”

Aracın kayınpederinin adına olduğunu, aracı kaza günü kardeşinin kullandığını belirten Yıldırım, “Tutanakta ruhsat sahibinin telefon numarası olarak ise benim numaram yazılıydı. Dolayısıyla dolandırıcılar kayınpederim Şerif Turan’ı aradıklarını sanırken aslında beni, yani Hıdır Yıldırım’ı aramış oldular. Dolandırıcılar sert    kayaya çarptıklarını beni aradıktan sonra farkına vardılar” dedi.

(İHA)

YORUM EKLE
banner71
SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner81

banner121

banner63

banner64

banner78

banner120