banner73

Sigorta şirketlerinden iklim uyarısı.

Games Of Thrones uyuncusu Wwaldau uyarıyor: Buzdan duvarlar çatırdarsa şehirler tehlike altına girer. Trump kömür üzerine bilimsel araştırmayı engelledi. Sigorta şirketlerinden iklim uyarısı.

banner86
Sigorta şirketlerinden iklim uyarısı.
banner92

Balkan Talu  [email protected]

DUVAR – Game Of Thrones dizisi “Kış Geliyor” spotuyla ortaya çıktı ama dizi oyuncularından Nikolaj Coster-Waldau, iklim değişikliği uyarısı yaptı. Dizide Jaime Lannister karakterini canlandıran Nikolaj Coster-Waldau, CNN’in internet sitesi için yazdığı bir makalede, iklim değişikliği için tedbir alınması gerektiğini ve yenilenebilir enerjinin teşvik edilmesi gerektiğini söyledi.

Waldau “Eğer Game of Thrones dünyası kurmaca olmasaydı  o buzdan duvar iklim değişikliği sebebiyle büyük bir tehlike altında olurdu. Bunu biliyorum çünkü eşim Grönland’ın kuzeybatısındaki  Uummannaq’tan geliyor” dedi. Dünyanın en büyük adası olan Grönland’de iklim değişikliğinin yıkıcı etkilerini birinci elden gözlemleyebildiğini söyleyen Waldau, bu konunun ABD’nin veya Kuzey Atlantik dışındaki herhangi bir ülkenin ilgisini çekmediğini ama bu durumun değişmesi gerektiğini vurguluyor.  Ünlü dizi oyuncusu, Adanın yüzde 80’ini kaplayan Greenland Buz Tabakası’nın erimesinin devasa kötü sonuçları olabileceğini söylüyor. Nikolaj Coster-Waldau yazının devamında şunları söylüyor:

‘BÜYÜK METROPOLLER TEHLİKEDE’

“Grönland Buz Tabakası’nın yok olması deniz seviyesinin altı metre yükselmesi anlamına geliyor. Mesele sadece deniz seviyelerinin yükselmesiyle bitmiyor, ki bu bile  New York, Miami, New Orleans  gibi şehirler başta olmak üzere ABD’deki çok sayıda metropol sakininin endişe etmesi gerektiği anlamına geliyor. BM Kalkınma Programı (UNDP) tarafından belirlenmiş olan  Sürdürülebilirlik Kalkınma Hedefleri (SDG) birbirlerine o kadar hassas bir biçimde bağlı ki birini ,mesela iklim değişikliği konusunda adım atmakta başarısız olmak, demek açlık, yoksulluk, okyanus yaşantısının yok olması ve hatta eğitim gibi konularla ilgili kriz yaşamak anlamına gelebilir”

YORUM EKLE
banner71
SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner81

banner63

banner64

banner78