banner15

Google Maps’e video değerlendirmeler geliyor

Yakın zamanda Google Maps'teki değerlendirmelere yenilikler getiren Google şimdi de Video Yorumları etkin hale getiriyor.

Google Maps’e video değerlendirmeler geliyor

Yakın zamanda Google Maps'teki değerlendirmelere yenilikler getiren Google şimdi de Video Yorumları etkin hale getiriyor.

06 Ekim 2017 Cuma 03:40
Google Maps’e video değerlendirmeler geliyor

Yakın zamanda Google Maps'teki değerlendirmelere yenilikler getiren Google şimdi de Video Yorumları etkin hale getiriyor. İşletmenin mahallî kılavuzlar programına dahil olan kullanıcılar, Google Maps uygulaması üzerinden 10 dakikalık videolar yükleyebilecek.

Firma hakikatinde bu özelliği Mahallî Kılavuzlar için iki hafta evvel piyasaya sürdü. Üstelik Google şimdi kullanıcılara ayrıca bir e-posta yollayarak yakın zamanda bu özelliği herkese kalemtıraşını ifade etti.

Şimdiye kadar yalnızca resim yükleyebildiğiniz değerlendirme kısmına videoların yükleme özelliğinin gelmesi hem kullanıcıları hem de firmaları coşturacak gibi görünüyor. Ne de olsa videolar bir mekan hakkında daha ayrıntılı bir fikre sahip olmanızı sağlıyor. Değerlendirme siyasetinde yazılan değerlendirmeler üzerinden reklam yapmayı meneden Google, yeniden de şirketlerin bu özelliği mahsullerini öne çıkarmak için kullanmasına izin ediyor.

Google Maps'te video değerlendirmeler nasıl kullanılıyor?

Öncelikle Google Maps'te arama yaparak bir mekan seçin. Ardından alt doğru inerek “bir resim yükle” alternatifine basın. Kamera ikonuna basarak kayıt yapmaya başlayın. Bunun yanı gizeme kısa video yüklemeniz de olası!

Şimdilik yalnızca mahallî kılavuzlar tarafında kullanılabilen bu özellik mahallî şirketler tarafında da test edilmeye başlandı. Üstelik yüklenen videoların her platformda görünür olması da bunun işareti.

Google için minik ama mahallî şirketler için majör bir adım olan bu aktüelleme sayesinde mahallî şirketler daha fazla görünürlük kazanabilir. İşe Google tarafından baktığımızda ise işletmenin mahallî şirketler mevzusunda Facebook ile rekabeti elden vazgeçmemesi de dikkat sürüklüyor.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner34

banner1

banner2