Türkiye Sigorta Birliği Yaşattığın ''Dejavu'' İçin Çok Teşekkür Ederim

Bugün Türkiye Sigorta Birliği'nin Sel ve Dolu hasarlarıyla ilgili düzenlemiş olduğu basın toplantısına katıldım. Basın Toplantısı'nın başlığı Sel ve Dolu hasarları olsada yine Trafik Sigortasından BES'e varana kadar bir çok konu ile ilgili bilgi verildi. 

Ama sağolsunlar benim devaju hissine kapılmamı sağladılar. 

NEDEN BU HİSSE KAPILDIM?

Sevgili okurlar her TSB topantısında Sigorta Bilinci ile ilgili vurgular yapılıyor. Hatta bende bu konuya ilişkin bir soru soracaktım ki Sayın Başkan Can bey sigorta bilincine dair bi kaç cümle kurdu. Cümle kurdu ama bu cümleleri ben eski toplantılardan hatırlıyorum neredeyse birebir aynı cümle ve vurgulamalar. 

İyi ama artık bu durumun söylemden çıkıp aksiyona dönüşmesi gerekmiyor mu?

BES ile ilgili halkın bir çok konuyu yanlış anladığına dair konuşmalar yapıldı. Halk yanlış anlıyorsa sizinde TSB olarak bir iletişim stratejisi çizerek bu yanlış algıları ortadan kaldırmanız gerekmez mi?

Kapalı devre tanıtımlar yaparak sadece sektör içine sıkıştığınızın farkında değil misiniz?

Benim önerim acil koduyla biran önce toplanıp Sigortalı - Sigortasız vatandaşa sürdürülebilir bilinçlendirme nasıl yapılır ve nasıl yol izlenir üzerine bir çalışma gerçekleştirmeniz gerekiyor.

Sayın TSB Başkanı konuşmasını sürdürürken TSB'nin en basit sosyal medya iletişim hesaplarına baktım, karşıma çıkan tablo çok üzücü, Youtube Kanalına yüklü röportaj videoları'nın ortalama izlenme sayıları 25...

Twitter ve Facebook ortalama 7.000'lerde... Sizce bu durum bir başarı mıdır?

Sosyal medya hesaplarınızdaki paylaşım aralığınız bile çok uzun, 5 günde bir paylaşım mı yapılır?

Ben yazınca bazı isimler alınıyor ama gerçek ortada TSB daha sosyal medya üzerinden iletişimini gerçekleştiremezken hangi sigorta bilincinden bahsediyoruz. 

Bizlerden destek isteniyorsa bedelsiz destek vermeye hazırız , ama TSB içerisindeki gelenekçiler olduğu sürece bu iş biraz zor, iş işten geçmeden artık aksiyon alın yoksa sektöre yazık edeceksiniz. 

YORUM EKLE

banner56

banner62

banner81

banner63

banner64

banner78