TÜSAF Seçimleri ile ilgili bu yazım biraz can acıtabilir…

Geçtiğimiz TÜSAF seçimlerindeki yazılarımı hatırlayanlar çok net ifadeler kullandığımı iyi bilirler.

En baştan belirtmem gerekir ki şuan hali hazırda başkan olan Murat BÜYÜKÇELEBİ’yi çok seviyorum. Aynı zamanda adaylar arasında olan Turusan BAĞCI’ya da inancımı ve sevgimi sektörde bilmeyen yoktur.

Ben geçen seçimlerde Murat bey’in adaylığını duyduğumda şöyle bir cümle kurmuştum; hiç dernek başkanlığı yapmamış bir ismin derneklerin üstüne federasyona başkan olması mantıksızdır.”

Bunun Murat bey ile ilgilisi yoktu, belki başka bir isim olsaydı yine aynı cümleyi kurardım.

Şuan öyle değil Murat bey’in bir tecrübesi var ve bir çok eleştiriye ve zorluğa karşın çok iyi işler ortaya koyduğunu söyleyebilirim. Yeterli mi? – değil…

Turusan BAĞCI’ya gelince yıllardır İSAD’ın başında görevini başarıyla sürdürmektedir. Hiç kimsenin cesaret edemediği söylemlere ve tepkilere yer vermiştir. Gerektiğinde GM’lerle davalık olmasına rağmen hiç bir zaman geri adım atmamıştır. Bir çok ulusal basın mecrasında yer alarak acentelerin sorunlarını ve sektörü tanıtmıştır.

Ve işin sonunda TÜSAF Başkanlığına aday olmuştur.

Şimdi sevgili dostlarım öncelikle yeni seçilecek kişiler ile ilgili şunu seçin demek ne benim hadime ne de bana düşmektedir. Ama sizlere bir kaç tavsiyede bulunmak isterim.

Artık kaybedecek 1 gününüz dahi yoktur. Seçeceğiniz başkanın yaptırım gücü olmalıdır. Yani bir açıklama yaptığında yer yerinden oynamalıdır. Kişisel husümetlerle başkan seçecekseniz çok yazık edersiniz.

Ben bu sektöre her başkanın fayda sağladığına inanıyorum. Hüseyin KASAP’dan tutunda Kemal GAZİOĞLU’na kadar fakat şunu da unutmayalım bazen kan değişimi iyidir. Gerekli zamanlarda kan değişimini uygulamazsanız mentol yorgunluk bile başarısızlığınıza sebep olur.

Şimdiden tüm başkan adaylarına başarılar dilerim. Son olarak Benim Turusancı

YORUM EKLE

banner56

banner62

banner81

banner63

banner64

banner78