Avrupa’da trafik sigortası 4 kat pahalı

Avrupa’da trafik sigortası 4 kat pahalı

TORBALI’NIN önde gelen sigortacıları arasında yer alan Bekir Söyler Sigorta yetkilisi Ebru Taşlıoğlu, Avrupa’da ve Türkiye’de Zorunlu Trafik sigortasına ödenen rakamları açıkladı. Avrupa’da zorunlu trafik sigortası için sürücülerin cebinden Türkiye’ye oranla dört kat daha fazla para çıktığını söyleyen Taşlıoğlu, söz konusu farklılığın temelinde birçok farklı parametrenin olabileceğini dile getirdi. Avrupa’daki araç sahiplerinin zorunlu trafik sigortası için Türkiye’deki araç sahiplerine göre çok daha farklı rakamlar ödediğini gösteriliyor. Avrupa’nın çeşitli ülkelerini kapsayan araştırmada Türkiye, yıllık ortalama 89 Euro ile zorunlu trafik sigortasına ödenen miktarda son sırada yer alıyor. Listenin ilk sırasında ise yıllık ortalama 438 Euro ile İsviçre ve 431 Euro ile İtalya yer alıyor. İtalya ve İsviçre’yi sırasıyla 258 Euro’yla Avusturya ve 214 Euro’yla Almanya takip ediyor.  Doğu Avrupa ülkelerinde ise, zorunlu trafik sigortasının Batı Avrupa’ya kıyasla daha düşük olduğu göze çarpıyor. Bu ülkeler arasında Slovenya 212 Euro’yla ilk sırada yer alırken, onu sırasıyla 196 Euro’yla Hırvatistan, 136 Euro’yla Slovakya, 126 Euro’la Çek Cumhuriyeti ve ortalama 103 Euro’yla Polonya takip ediyor.

‘BEKİR SÖYLER SİGORTA OLARAK OLABİLECEK EN İYİ FİYATLARI VERİYORUZ’

BEKİR Söyler Sigorta yetkilisi Ebru Taşlıoğlu, ulaştığı bilgiler dahilinde güvenli sürüşün önemine de dikkat çekerek, “Avrupa ülkelerinde kaza oranı düşük olan sürücüler yıl içinde poliçelerini yenilerken, kaza yapmış sürücülere oranla çok daha az prim ödüyor” dedi. Taşlıoğlu, şu açıklamada bulundu: “Bekir Söyler Sigorta olarak tüm sürücüleri güvenli sürüş konusunda çok daha hassas olmaya davet ediyoruz. Bu konu, kaza oranlarının en aza indirilmesi, can ve mal kaybının yaşanmaması adına çok büyük önem teşkil ediyor. Ayrıca, yıl boyunca herhangi bir kazaya karışmamış sürücüler kaza yapanlara oranla çok daha düşük primler ödeyerek zorunlu trafik sigortası poliçelerini yenileme imkanına sahip oluyor” şeklinde konuştu. Bekir Söyler Sigorta’nın olabilecek en iyi fiyatları verdiklerinin altını çizen Ebru Taşlıoğlu, “Yeni fiyatlandırma birçok farklı parametrenin yanı sıra müşterinin hasar geçmişine göre de biçimleniyor. Fiyat tespitimizde, müşterilerin risk hesaplamasını tüm detaylarıyla dikkate alıyoruz. Neticede iyi sürücüler her zaman uygun fiyatlar ödüyor” dedi.

Torbalihaberleri.com

banner149
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nuri alkan
Nuri alkan - 1 yıl Önce

Merhaba avrupada para birimi dur insanlar maaşlarını ege üzerinde alıyor ayrıca avrupada trafik sigortası yaltirduginizda yesilkarti yanımda bedava veriyor bizim ülkemizde ise tam tersi ayrıca araştırıp baktığınızda 3 katı saha fazla fiyat olduğunu goreceksiniz

Ümit olgun
Ümit olgun - 13 ay Önce

Sigorta şirketlerinin sigortalıya ödemeyle sorumlu üst limitlerlede karşılaştırmak istermisiniz

banner71
SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner135

banner64

banner78