banner258
banner256

Bafra TSO Üyesi Sigorta Acenteleri Mesleğine Sahip Çıkıyor

banner209

Bafra Ticaret ve Sanayi Odası 12. Meslek Grubunda faaliyet gösteren Sigorta Acenteleri Ağustos ayı içerisinde Sigortacılık Sektöründe ki problemlerin çözümü ve Sektörün değerinin korunması ile ilgili konuları istişare etmek üzere bir toplantı gerçekleştirmişti.

Bafra TSO Üyesi Sigorta Acenteleri Mesleğine Sahip Çıkıyor
banner147

Bafra Ticaret ve Sanayi Odası 12. Meslek Grubunda faaliyet gösteren Sigorta Acenteleri(Alaçam, Yakakent ve 19 Mayıs İlçeleri dahil), Ağustos ayı içerisinde Sigortacılık Sektöründe ki problemlerin çözümü ve Sektörün değerinin korunması ile ilgili konuları istişare etmek üzere bir toplantı gerçekleştirmişti.

12 Meslek Komitesi Başkan ve Üyeleri yaptığı açıklamada; "Mesleği icra ederken yaşanılan sorunları, üretilebilecek çözümleri, en önemlisi de haksız rekabet konusu ele alınmıştır.

banner208
Haksız rekabet deyince ilk akla gelen ise kayıtsız olduğu halde sigorta kesilmesine aracılık eden 'çantacı' olarak tabir ettiğimiz kişiler ve Ticaret ve Sanayi Odasına kayıtlı olduğu halde Sigortacılık Kanununa uygun çalışmayanlarla ilgili şikâyet merciine bildirimde bulunma kararı alınmış ve bu şartların sağlanması için 3 aylık bir süre öngörülmüştü.

Bu sürenin dolması ve TOBB'dan da Acente ile ilgili afişlerin gelmesi sebebiyle bizler 12. Meslek grubunda Sigortacılığı temsil edenler olarak Bafra TSO Meclis Üyesi Abdullah Bülbül, 12. Meslek Komite Başkanı Selma Erduran, 12. Meslek Komite Yard. Sedat Urkaya, 12. Meslek Komite Üyesi Cumhur Uzun Sigorta Acenteleri ve şubelerini (Alaçam ve 19 Mayıs İlçeleri dahil) ziyaret etmiş ve afişleri kendilerine bizzat takdim edilmiştir

 Aralık ayından itibaren usulsüz çalışan Sigorta Acenteleri ve Yasal olarak Sigortacılık Faaliyeti yürütmeye yetkisi olmayıp poliçe tanzim edenler ile ilgili şikâyet mekanizması çalıştırılacaktır. Gerekli eksikliklerin varsa tamamlamaları hususunda bir kez daha bildirimde bulunulmuştur."

Kaynak: Bafraajans.com

 

banner263
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner81

banner213

banner135

banner55

banner78

banner91

banner317

banner133