banner154
banner256

Çiftçilere verilen sulama hibe hakkı kazananları açıklandı

banner209

Çiftçilere can suyu gibi gelen ve çiftçilerin elini rahatlatan sulama hibesi kazananları açıklandı. Sulama hibesini kazanan çiftçiler ile 10 haziranda sözleşmeler imzalanmaya başlayacak. Sözleşme imzalama süresi 19 haziran'da sona erecek.

Çiftçilere verilen sulama hibe hakkı kazananları açıklandı
banner147

Malatya Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, sulama hibesini kazanan çiftçiler ile sözleşmeler 10 haziranda imzalanmaya başlayacak. 19 Haziran'a kadar sürecek olan sözleşme süresi içerisinde bakılacak iki önemli husus var. Bunlardan birincisi çiftçilerin sabıka kayıtlarının temiz olması, ikincisi ise belirtmiş oldukları parselleri için geriye dönük beş yıl içerisinde Ziraat Bankası ile Tarım Kredi Kooperatifinden herhangi bir kredi kullanmamış olmaları. Bu iki hususu yerine getiren çiftçiler sorunsuz bir şekilde sözleşme yapabilecekler.

banner208
Yine yapılan açıklamaya göre, Malatya genelinde 246 çiftçi sulama hibesine hak kazanmış durumda ve hak kazanan çiftçiler Tarla İçi Mikro Yağmurlama Sulama, Güneş Enerjili Sulama, Tarla İçi Damla Sulama ve Tarla İçi Yağmurlama Sulama kategorilerindeki hibelerden faydalanabilecekler.

ÇİFTÇİLERE SAĞLANAN HİBE ÇOK ÖNEMLİ

Son yıllarda çiftçilerin çektiği sıkıntılar göz önüne alındığında Malatya genelinde sağlanan sulama hibesi çiftçiler açısından can suyu niteliği taşıyor. Az da olsa çiftçilerin üzerindeki yükü alan sulama hibesinde hak kazanan çiftçiler bir süre daha kafası rahat işlerini sürdürebilecekler.

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2019, 00:32
banner263
YORUM EKLE
banner71
SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner81

banner213

banner135

banner55

banner78

banner91

banner317

banner133