banner139
banner256

Ford İngiltere'deki fabrikasını kapatıyor

banner209

Türkiye'de bir çok modeli yüksek satışlara ulaşan Ford, Avrupa'daki karlılığını arttırmak amacıyla İngiltere'de bulunan fabrikasını kapatma kararı aldı. Kapatılacak olan fabrika Ford'un Fiesta ve B-Max modellerini üretiyor.

Ford İngiltere'deki fabrikasını kapatıyor
banner147

Ford, Dünya'daki ekonomi gelişmeler ve maliyetlerin artışını göz önünde bulundurarak özellikle ingiltere'de çok satan modellerin üretildiği Bridgend fabrikasını kapatacak. Ford'un Avrupa Başkanı Rowley'e göre fabrika kapatmanın en önemli nedenlerinden biri, değişen tüketici takepleri ve ilgili fabrika'da gelecekte yeni veya ek motor versiyonlarının üretilmeyecek olması. Yani böyle bir tesisin artık ekonomik sürdürülebilirliğinin ortadan kalktığı belirtiliyor.

banner208
Ford'un açıklamasından sonra özellikle işçi kesiminden tepkiler yapmaya başladı. Ford'un çalışanları ile ilgili yaptığı bağlılık açıklamasına rağmen işçi sendikaları bir bir fabrika kapanışını kınama mesajı yayınladılar.

LAND ROVER MOTOR ALIMINI DURDURDU

Bazı kesimlerde Ford'un fabrikasını kapatma kararını önümüzdeki yıllarda devreye girecek olan CO2 emisyon kurallarına bağlıyorlar. Bir diğer görüşe göre de; Land Rover ve Jaguar'ın gelecek yıl V6 ve V8 motolarının alımını durdurmasının İngiltere fabrikasının kapanışını hızlandırdı. Tabiki her ne şekilde olursa Ford gibi bir otomobil markasının İngiltere'de fabrika kapatması hem marka hem de kullanıcıları için kolay değil. 

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2019, 13:19
banner263
YORUM EKLE
banner71
SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner81

banner213

banner135

banner55

banner78

banner91

banner317

banner133