banner437

banner410

banner413

banner334

banner441

banner436

banner407

banner409

banner412

banner78

banner440

banner358
banner465

“Havuz sistemi acentelere yaradı”

Trafik sigortasında havuz sisteminin başlaması ile ilgili görüşlerini aldığımız sigorta acenteler,i sistemin kendileri açısından faydalı olduğunu belirterek, “Bu yeni getirilen havuz sistemi ile birlikte sigorta acenteleri rahat bir nefes alacak.

banner345
ACENTE 20.07.2017, 01:06
“Havuz sistemi acentelere yaradı”
banner346
banner414

Trafik sigortasında havuz sisteminin başlaması ile ilgili görüşlerini aldığımız sigorta acenteler,i sistemin kendileri açısından faydalı olduğunu belirterek, “Bu yeni getirilen havuz sistemi ile birlikte sigorta acenteleri rahat bir nefes alacak. Bu havuz sistemi ile birlikte sigorta şirketleri yüksek hasarlı araçlara da poliçe kesmek zorunda kalacaklar.”şeklinde konuştular.
Hasar riski yüksek araçlar ile taksi, minibüs, otobüs gibi araç gruplarındaki prim ve hasarı sigorta şirketleri arasında paylaştıracak "Riskli Sigortalılar Havuzu" kuruldu. Buna göre primler ve ödenen hasarların yüzde 50’si sigorta şirketleri arasında eşit olarak paylaştırılacak. Kalan yüzde 50 ise sigorta şirketlerinin trafik sigortası primlerinden son 3 yıllık dönemde aldıkları paya göre hesaplanacak. Bu sistemin yürürlüğe girmesinin ardından görüşlerini aldığımız sigorta acentesi yetkilileri sistemin kendileri açısından faydalı olduğunu belirterek “Bu yeni getirilen havuz sistemi ile birlikte sigorta acenteleri rahat bir nefes alacak. Bu havuz sistemi ile birlikte acenteler yüksek hasarlı araçlara poliçe kesmek zorunda kalacaklar. Bu sayede vatandaşlarımız mağdur olmadan her istediği sigorta acentesinden poliçesini kestirecek. Eğer bu sistem getirilmeseydi vatandaşlarımız yüksek hasarlı kaza yaptıkları zaman poliçesini kestirebilecek bir acente bulamamaktalardı.” Dediler.
İşte Aldığımız Diğer Görüşler;
Cengizhan Manaz; “Bu yeni sistemin getirilmesi çok iyi olacak. Şuan da sigorta acenteleri keyfine kalmakta, kesip kesmemeleri. Ancak bu yeni sistem getirilirse kimse artık keyfi iş yapamayacak. Bu açıdan iyi olacak. Umarız biran evvel yürürlüğe koyarlar.”
Yunus Termez; “Bu yeni sistem biz sigorta acentelerini rahatlatacaktır. Hiç değilse artık hasar riski yüksek olan araçların prim ve hasarı sigorta şirketleri arasında eşit şekilde paylaştırılacak. Daha önceden böyle değildi. Herkes kafasına göre iş tutmaktaydı.”
Mehmet Bulut; “Bu yeni getirilen havuz sistemi ile birlikte sigorta acenteleri rahat bir nefes alacak. Bu havuz sistemi ile birlikte acenteler yüksek hasarlı araçlara poliçe kesmek zorunda kalacaklar. Bu sayede vatandaşlarımız mağdur olmadan her istediği sigorta acentesinden poliçesini kestirecek. Eğer bu sistem getirilmeseydi vatandaşlarımız yüksek hasarlı kaza yaptıkları zaman poliçesini kestirebilecek bir acente bulamamaktalardı. Ancak şuan da öyle bir sorun kalmadı.”
Vedat Arık;“Bu sistemin getirilmesi acentelerin işine yaradı. Çünkü zorunlu trafik sigortasında tavan fiyat uygulamasının ardından bazı şirketler hasar riski yüksek olan araçlara poliçe kesmekten kaçmaktalardı. Fakat bu yeni getirilen “Riskli Sigortalılar Havuzu” ile birlikte bu problem ortadan kalkmış oldu. Hem acenteler mağdur olmuyor, hem de vatandaşlarımız mağduriyet yaşamıyorlar. “
Fatih Yılmazoğlu; “Riskli Sigortalılar Havuzunun getirilmesi çok avantajlı oldu. Çünkü artık prim ve hasar bedelini hazine müsteşarları belirleyecek. Daha önce sigorta şirketleri kendileri yapıyorlardı. Kendileri yapınca da daha fazla kazanç sağlayabilmek için poliçelerde ki hasar tutarlarını şişirmektelerdi. Bu havuzun gelmesi haksız kazancını ortadan kaldıracaktır. Bu sayede artık bütün acenteler eşit şartlarda rekabet edecekler. Bu sistem gelmeden önce acenteler modeli düşük araçlara poliçe kesmiyorlardı. Çünkü onların parçası ucuz onların poliçesinde şişirme yapamıyorlar. Hal böyle olunca da düşük model araca sahip olan vatandaşlarımız ciddi mağduriyet yaşamaktaydı. Bu sistem ile birlikte bu mağduriyet ortadan kalkacaktır.” Dedi.
(M.Türkmen)
Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi

banner362
Yorumlar (0)
banner358

Gelişmelerden Haberdar Olun

@