İsmail AKDERE; Mesleğimizin sorunlarına kayıtsız kalmamız elbette beklenemezdi. 

''Geleceğin Sigorta'' kitabı yazarı aynı zamanda bir sigorta acentesi olan İsmail AKDERE ile kitap üzerine keyifli bir röportaj gerçekleştirdik;

İsmail AKDERE; Mesleğimizin sorunlarına kayıtsız kalmamız elbette beklenemezdi. 

Yazılış amacı olarak ve içerik olarak alanında tek olma özelliğine sahip olan geleceğin sigorta isimli kitabım mart ayı itibariyle tüm Türkiye de satışa sunuldu. Kitabımın yazılış amacı vatandaşlarımızın sigortacılık sektörü hakkında daha samimî ve basit bir anlatımla sektörümüzle ilgili bilgi sahibi olması ve ülke olarak sigortacılık sektöründe ki bilgi eksikliğimizin toplu bir biçimde giderilmesi için yazılmıştır. Bilinçlendirmenin yanında sektöre giriş yapacak geleceğin sigortacılarına sektörün içerisinden samimi bir dil ile sektörü anlatarak ve mesleğimizin içeriğini teorik terimlerden uzak gerçekçi bir anlatımla genç meslektaşlarımızın daha vasıflı hale gelmesini sağlayarak sigortacılık sektörüne mesleğini seven bilinçli meslektaşlar kazandırmak amacıyla yazılmıştır.

Üçüncü hedef kitle olaraksa meslektaşlar arasında bilinç oluşturmak ve mesleğimizi icra ederken birbirimize vermiş olduğumuz zararlara dikkat çekmek ve sektörün genel itibariyle bir araya gelerek genel sorunlarının bir an önce gerçekçi ve eylemci uygulamalarla çözüme gidilmesi gerektiğini vurgulamak amacıyla geleceğin sigorta tarafımdan kaleme alınmıştır. Bu nedenle severek icra ettiğim ve en önemlisi değer verdiğim mesleğimin sorunlarını çözüm noktasında bir yerden başlamak gerekiyor. Her geçen gün zorlaşan ve vasıfsız kişilerin sektör de var olma isteği ile halkın gözünde değerini yitirmeye devam eden mesleğimizin sorunlarına kayıtsız kalmamız elbette beklenemezdi. 

Sorunların çözümü için bir yandan kitap satışlarının devam ermesinin yanında üniversitelerde ki genç sigortacı arkadaşlara destek olma amacıyla bir çok bölümde seminer faaliyetlerim devam ediyor. Sektörün temel sorunu eğitim ve sektöre vasıflı kişilerin kazandırılmamasından geçiyor. Okulda ki genç arkadaşlara mesleğimizi doğru anlatabildiğimiz takdirde ve onları bilinçli olarak sektöre kazandırdığımız takdirde sektörümüzle ilgili güzel gelişmelerin olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle okullar gelecekte ki sigorta sektörü için kalemiz olmalıdır.

Bir yandan Geleceğin Sigorta Tanıtım faaliyetlerim devam ederken bir yandan seminerlere devam etmekteyim. Sorunların çözümü için yeterli midir? Tabi ki de hayır! Acenteler arası rekabete dikkat çekmek ve acentelerin sorunlarını yine acentelerin çözeceği vurgusunu ülke çapında duyurmalı ve bu anlamda samimi bir kamuoyu oluşturmak her meslektaşın üzerine düşen bir görev olduğunu düşünmekteyim. Mesleğimizin başlıca sorunlarının çözümüne belirtmiş olduğum problemler ile başlanılması durumunda sektörümüzle ilgili güzel gelişmelerin yaşandığını söyleyebilirim. Tabi ki burada en hassas nokta şirket ve acenteler arası ilişkilerin şeffaf acenteler arası ilişkilerin şeffaf, sigorta aracıları ve sigortalılar arasındaki ilişkinin şeffaf olması sorunların çözümü için olmazsa olmazdır.  Geleceğin Sigorta ile birlikte başlıca sorunlarımız camiamız içerisinde ses getirmesini ve artık sorun konuşmak yerine sorunun çözümlerini eyleme geçirmeyi hedeflemekteyim. Gelecekte daha kaliteli ve şeffaf bir sigortacılık sektöründe olma temennilerimle.

banner149
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatma Yavuz
Fatma Yavuz - 10 ay Önce

"Sektörün temel sorunu eğitim ve vasıflı kişilerin kazandırılmamasından geçiyor" sözünüz çok doğru bir tespit

SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner135

banner64

banner78