banner258
banner156

Karadeniz’den kötü haber! Kuru çay ve şekere fiyat güncellemesi

banner209

Karadeniz bölgesinde geçtiğimiz haftalarda başlayan çay hasadı halen devam ediyor. Taze çay ilk olarak kavruluyor ve sonra kurutuluyor. Gelen bilgilere göre kuru çaya yüzde 15 ve şekere yüzde 16 zam yapıldı.

Karadeniz’den kötü haber! Kuru çay ve şekere fiyat güncellemesi
banner147

Trabzon ve Rize başta olmak üzere birçok Karadeniz bölgesinde çay hasadı başladı. Vatandaşın son zamanlarda en büyük tepkisi çaylarının değerinin kaybolmasıydı. Eskiden çay hasadında onlarca işçi çalışır ve çay toplama çok kısa sürede sona ererdi. Şimdi hem işçi maliyetleri hem de yakıt fiyatları artış gösterdi. Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü (ÇAYKUR) tarafından yapılan açıklamada kuru çaya yüzde 15 zam yapıldığı söylendi.

ARTAN MALİYETLER SEBEP GÖSTERİLDİ

banner208
Karadenizli vatandaşın onlarca yevmiyeci ile başladığı çay toplama günleri halen devam ediyor. ÇAYKUR, işçi ve işletme maliyetlerinin artmasından dolayı kuru çaya zam yaptıklarını açıklarken, vatandaş ekilen çayın halen değerinde satın alınmadığını söyledi. Hem ÇAYKUR’un hem de vatandaşın artan giderleri çayın yüzde 15 zamlanmasına sebep oldu.

BEYAZ ŞEKERE YÜZDE 16 ZAM

Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. tarafından bugün yapılan açıklamada şekere yüzde 16 zam uygulanacağı söylendi. Kurumun resmi web sayfasından yapılan açıklamada, 50 kiloluk polipropilen torbalarda ambalajlı kristal şekerin fabrika çıkışı satış fiyatının KDV hariç 3,57 TL/Kg olduğu kamuoyu ile paylaşıldı.

banner263
YORUM EKLE
banner71
SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner81

banner213

banner135

banner55

banner78

banner91

banner317

banner133