banner193
banner156

Levent KORKUT; ''Sigorta Haftası’nı en içten dileklerimle kutluyorum”

banner209

Acentelerin Sesi Levent KORKUT'un Sigorta Haftası mesajı;

Levent KORKUT; ''Sigorta Haftası’nı en içten dileklerimle kutluyorum”
banner199

Değerli Meslektaşlarım,

"SİGORTACILIK HAFTASI" her ne kadar daha yeni bir kavram olsada, Mayıs ayı gelince pek çok meslektaşımızın aklına mesleğimiz ve dolayısıyla “SİGORTACILIK HAFTASI “geliyor.

Sigortacılık mesleğimiz ise Ülkemizde oldukça eskidir.

SİGORTACILIK HAFTASI için mutlak zamana bağlı olarak belirli bir süre sonra her meslek gurubu ve tüketiciler tarafından bilinirliği artacaktır.

Şahsen başlangıçtan beri her yıl Mayıs ayı gelmeden Nisan ayı sonunda Hazine Müsteşarlığı biz kanaat önderlerini Ankara’ya davet eder ve hep birlikte bir aktivitasyon programı yapılırdı.Sonrasında Tüm Ülkemizde hemen hemen her İlimizde Ticaret Odaları ve STK lar tarafından Tüketici bilincini arttıracak, farkındalık yaratacak bir takım faaliyetler yapılırdı.

Nedense bu yıl cılız bir kaç afiş,pankart dışında pek bir aktivite göremedim. Bizlerde de zati pek keyif yok.

Bunun bence en önemli nedeni biz ACENTELER 2017 NİSAN ayından bu yana oldukça mutsuz ve isteksiziz.
Nasıl olmayalım TRAFİK Sigorta primleri %40 düştü, komisyonlar ise yarı yarıya azaldı.Acente meslektaşlarımız giderlerini karşılamakta oldukça zorlanıyor.Pek çok meslektaşımız ise maalesef performans düşüklüğü nedeniyle kapatıldı.

banner208
2017 Mali sonuçlara baktığımızda kar etmeyen Sigorta Şirketi yok.Tabii zati etmelide.

Peki sadece günah keçisi biz “ACENTELER MİYİZ?”
Her önüne gelenin komisyonlarımıza göz diktiği bir meslek Gurubu olduk.

Unutulmamalı ki!!!!
DERNEKLER BAĞIŞLA....
ACENTELER KOMİSYONLA YAŞAR....

Uzun yıllardır bu sektörde olan biri olarak katıldığım bir Acente toplantısında ilgili Sigorta şirketi Toplantı sloganını,
GÜÇLÜ ACENTE,GÜÇLÜ ŞİRKET olarak belirlemişti.
Daha otele girişimde yazılı görsel pankartları görünce müthiş duygulandım ve ilgili Şirketin Genel Müdürüne özellikle teşekkürlerimi ilettim.

Geldiğimiz bu gün ise ACENTE KOMİSYONUNDAN tasarruf edilmeye çalışılıyor.
Oysa’ki en ucuz satış kanalı Acentedir.
Çünkü satarsa komisyon alıyor,satmazsa bir ücret almıyor.
Biz Acentelerin gelirlerinin azaldığı ve gelecekle ilgili kaygılarımızın arttığı böylesi bir durumda mesleğimizin Sigortacılık haftasında keyifli olmak tabii pek mümkün olamamakta.

İnşallah önümüzdeki süreçte paydaşlarımız Şirketler ve Hazine Müsteşarlığı bu mağduriyetimizi giderici tedbirleri alırlar.Meslek haklarımızın korunması ise sektörümüze canlılık getirip,tüm paydaşlar olarak gelecekle ilgili stratejiler belirlemek ve çözümler üretmek için sektöre itici bir güç olur.

Bu vesileyle,
Sigorta Şirketleri,Sigorta Acenteleri, Sigorta Brokerleri İle Sigorta Eksperleri başta olmak üzere, Sigorta sektöründe görev yapan tüm çalışanların ve Sigortanın gereğine inanmış ve güvenmiş tüm Sigortalılarımızın Sigorta Haftası’nı en içten dileklerimle kutluyorum”

Sevgi ve Saygılarımla,
Levent Korkut

YORUM EKLE
banner71
SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner135

banner203

banner64

banner78