banner154

banner156

Marmara Üniversitesi ile ( SAB ) Sigorta Acenteleri Derneği Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

banner209

Marmara Üniversitesi ile ( SAB ) Sigorta Acenteleri Derneği arasında 06.11.2018 tarihinde Sultanahmet Rektörlük Binasında düzenlenen törende iş birliği protokolü imzalandı.

Marmara Üniversitesi ile ( SAB ) Sigorta Acenteleri Derneği Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı
banner199
banner79

banner208
İş birliği protokolü, Finans, Bankacılık ve Sigortacılık bölümlerinde okuyan öğrencilerin iş yeri uygulaması dersi ve stajlarını Sigorta Acenteleri Derneği mensubu olan sigorta acentelerinde yapmaları ve bu bölümlerden mezun olan öğrencilerin dernek mensubu acentelerde öncelikli olarak istihdam edilmeleri amacıyla imzalandı. Protokol uyarınca, ayrıca ilgili bölümlerin talepleri doğrultusunda her türlü mesleki eğitim materyalinin sağlanmasına ve meslekle ilgili her türlü konuda yardımcı olunmasına, tarafların görevlendireceği eğiticilerin hem öğrencilere hem de acentelere yönelik mesleği tanıtıcı faaliyetlerde bulunmalarına, tarafların web sitelerinde, katıldıkları toplantılarda, yayın faaliyetlerinde ve medyada, üniversite-sektör iş birliğini destekleyici şekilde birbirlerine atıfta bulunmalarına, sektörde istihdam edilecek olan personellerde aranılan özelliklerin öğrencilere kazandırılması açısından müfredata danışmanlık yapılmasına, çeşitli etkinliklerle eğitimin desteklenerek öğrencilere vizyon kazandırmaya çalışılmasına karar verildi. 

Sultanahmet Rektörlük Binasında düzenlenen protokol imza törenine Rektör Prof. Dr. Erol Özvar, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mustafa Çelen, Prof. Dr. Mustafa Kurt, Prof. Dr. Ömer Akgiray, Genel Sekreteri Murat Arısal, Sigorta Acenteleri Derneği Başkanı Reşit Çakas katıldı. İmza töreni ardından taraflar birbirlerine iyi niyet temennisinde bulundular.

banner263
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner81

banner213

banner135

banner55

banner78

banner91

banner133