SASADER Başkanı Emre Tan; Telefon veya İnternetten Sigorta Yaptırmayın...

Sakarya Sigorta Acenteleri Derneği(SASADER) Başkanı Emre Tan, sigorta acentelerinin sorunları ve dernek faaliyetleri ile ilgili Medya Rota'ya değerlendirmelerde bulundu.

SASADER Başkanı Emre Tan; Telefon veya İnternetten Sigorta Yaptırmayın...

Yükselen döviz kurlarının sektörü olumsuz etkilediğini belirten Başkan Tan, sigortacılık alanında faaliyet yürüten büyük firmalar yerine acentelerin tercih edilmesi gerektiğinin altını çizdi. Türkiye Sigorta Acenteleri Federasyonu(TÜSAF)’na bağlı bulunan Sakarya Sigorta Acenteleri Derneği(SASADER)’nin tüzüğünde en fazla iki dönem başkanlık yapılacağı şeklinde değişiklik yapacaklarını belirten Emre Tan, üye sayısını da artırmaya yönelik çalışmaları olduğuna değindi.

SASADER Başkanı Emre Tan’ın açıklamaları şu şekilde;

DÖVİZ KURUNUN ARTIŞI ACENTELERİ ETKİLEDİ

12 Nisan 2017’de çıkarılan taban/tavan prim uygulaması ile vatandaşlarımız bir nebze olsa ücretlerde ucuzlama ile karşı karşıya kalsa da, bu süreci atlatmak sigorta şirketleri ve acenteler noktasında pek de kolay olmadı. Sigorta şirketlerinin birçoğu poliçe kesmekten imtina ederken, acentelerimizin de komisyonları 5 ile 7 puan arasında haksız bir şekilde aşağıya çekildi. Özellikle son zamanlarda Dolar ve Euro’da ki artışlar sebebiyle sigorta şirketlerinin hasar onarım maliyetleri arttı. Yedek parça maliyetlerinin önemli bir bölümünün dövizle ilişkili olması hasar maliyetlerine etki etti.  Maliyetler karşısında çaresiz kalan sigorta şirketleri de trafik ürününün dışındaki ürünlerde, özellikle de kasko fiyatlarında birtakım artışlara gitti. Aynı zamanda trafik poliçeleri geçen senenin Haziran ayına kıyasla %20’nin üzerinde zam aldı.

Acenteler olarak vatandaşlarımızın şunu bilmelerini istiyoruz; Her türlü sigorta ürünü ile alakalı şehrimizin acentelerini tercih etsinler. Özellikle büyük kurumların şehir dışından sigorta ürünlerini tedarik etmelerini üzülerek takip ediyoruz. Trafik sigortanız, kasko poliçeniz, sağlık poliçeniz, evinizin sigortası, işyerinizin sigortası, bireysel emeklilik ve hayat poliçelerinizin tamamını şehrimizde faaliyet gösteren acentelerimizden rahatlıkla alabilirsiniz. Telefon aracılığı ile ya da internet üzerinden pazarlama yapan sigorta şirketlerini tercih eden vatandaşlarımızın ilk hasarda ya da ilk problemde muhatap bulamama noktasında yaşadıkları sıkıntıları çok iyi biliyoruz.  Yüz yüze sıcak satışın her zaman daha etkili olduğunu düşünüyor ve tüm vatandaşlarımızı acentelerimize davet ediyoruz

Sakarya Sigorta Acenteleri Derneği üye sayımız şu anda 56. Sakarya’da ticaret sicili ve TOBB’da levhaya kayıtlı 150’nin üzerinde acentemiz mevcut. Önceliğimiz ilimizde faaliyet gösteren tüm meslektaşlarımızın derneğe üye olmasını sağlayıp daha çoğulcu bir yapı ile derneği yönetmektir. Bizden önceki yönetimin tüzükte bazı hatalar yaptığını tespit ettik. Dernekler masası ile bu konuyu görüştük. Derneğimize yeni bir tüzük hazırlıyoruz. Olağan Genel Kurulumuz 2019’un Nisan ayında gerçekleşecek. Bu tarihe kadar daha demokratik, daha çoğulcu bir tüzük hazırlayacağız.

Tüzükle alakalı bir detayı paylaşmam gerekirse eğer; dernek başkanlığı ile alakalı 2 dönem kuralı getiriyoruz. Bundan sonra dernek başkanlığını yürütecek kişi 2 dönemden fazla bu görevde bulunamayacak. Şu anda yönetim kurulumuz 5 asil ve 5 yedek üyeden ibaret. Bunu da değiştireceğiz. Yönetim kurulu sayımızı 10’un üzerine çıkaracağız. Yönetim kurulundaki arkadaşlarımızla birlikte dernek üye sayımızı Nisan 2019’a kadar 150 ye çıkarma hedefimiz var Bildiğiniz gibi SASADER Türkiye Sigorta Acenteleri Federasyonu’na bağlı bir dernektedir. Üye sayımıza oranla Ankara’da düzenlenen TÜSAF Seçimlerine delege gönderiyoruz. Üye sayımızı 150’nin üzerine çıkardığımızda bir sonraki TÜSAF seçiminde en az 15 delege ile şehrimizi temsil edeceğiz. Şu an delege sayımız maalesef 3.

Medya Rota

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2018, 00:45
banner149
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali demir
Ali demir - 6 ay Önce

Ne kadar vahim bir haber. Bu arkadaşı şimdi telefonla arasam bana poliçe yapmayacak mı ? Hemen tüm fiyatları hazırlar satmaya çalışır . Yazık çok yazık.

SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner135

banner64

banner78