banner143
banner156

Serdar Yıldızgörer’den İzlanda tepkisi

banner209

Milli takımımıza İzlanda'da yapılan saygısızlığa tepkiler dinmiyor. Bir tepki de MÜSİAD Mersin şube başkanı Serdar Yıldızgörer’den geldi.

Serdar Yıldızgörer’den İzlanda tepkisi
banner147

İzlanda milli takımıyla yapılacak maç için İzlanda'ya giden Türk Milli Takımımız, İzlanda'da havaalanında saygısızca hareketlere maruz kaldı. Konu gündemdeki yerini korurken bir çok kurum kınama mesajı yayınlamaya başladı. MÜSİAD Mersin şube başkanı Serdar Yıldızgörer'de basın toplantısı düzenleyerek İzlanda'ya olan tepkisini dile getirdi.

banner208
Milli takımımıza yapılan saygısızlığı kabul edilemez olduğunu açıkça belirten Yıldızgörer, ''Bu vahim durum karşısında Türkiye'nden İzlanda'ya nota vermesinin yerinde bir hareket olduğunu ve Ayyıldızlı milli takımımızın ülkemizin ortak değeri olması sebebiyle yapılan saygısızlığa teğki verilmedir.'' ifadelerini kullandı.

SPOR SEVGİ, BARIŞ VE KARDEŞLİKTİR

Tepkisini ortaya koyan Yıldızgörer sözlerine şöyle devam etti; ''Aslına bakarsanız İzlanda, son Dünya şampiyonu Fransa'yı yenmemizi içine sindirememiştir. Bu sebeptendir ki milli takımımızın moralini bozarak kendileri ile yapılacak maç sonucunu değiştirmeyi amaçlamışlardır. Bu tarz hareketler sporun ruhuna aykırıdır. Fakat bu süreçte Devletimiz tepkisini hemen ortaya  koyarak konunun ciddiyetini ortaya çıkarmış ve önemli bir adım atmıştır. her ne yaşanırsa yaşansın biz milli takımımıza inanıyoruz. Ve eminiz ki İzlanda maçından galip ayrılacak ve yüzümüzü güldüreceklerdir. Milli takımımıza başarılar diliyoruz.'' 

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2019, 23:06
banner263
YORUM EKLE
banner71
SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner81

banner213

banner135

banner55

banner78

banner91

banner317

banner133