banner315
banner156

İTO Başkanı çağrı yaptı: 6 ay daha uzatılsın

banner209

İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekip Avdagiç, bugün yaptığı açıklamada Haziran ayının sonunda bitecek olan ÖTV indirimine değindi. Avdagiç, ÖTV indiriminin 6 ay daha uzatılması çağrısı yaptı.

İTO Başkanı çağrı yaptı: 6 ay daha uzatılsın
banner147

Üretime teşvik amacıyla başlatılan KDV ve ÖTV indirimi kampanyası 30 Haziran 2019 tarihinde son buluyor. Devletin başlattığı kampanyada mobilya, beyaz eşya ve otomobil satın alınmasında ÖTV ve aynı zamanda KDV indirimi sağlanıyordu. İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekip Avdagiç kampanyanın 6 ay daha uzatılması için yetkililere çağrı yaptı.

TAKSİT SAYISI GÜNCELLEMESİ İŞE YARADI

banner208
Geçtiğimiz haftalarda Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, kredi kartları ile yapılan alışverişlerde taksit sayılarının artırıldığına dair bir açıklama yapışmıştı. Birçok sektörde satın almalarda taksitlendirme işlemi 18 aya kadar çıkmıştı. İTO Başkanı Avdagiç, KDV ve sıfır ÖTV ile kredi kartı taksit sayısının artırılmasının satın almaları artıracağını söylemişti.

3 KOLLU ÇARK GÖREVİNİ GÖRECEK

İTO Başkanı Şekip Avdagiç, yapılan indirimlerin 6 ay daha devam etmesi halinde, alışverişlerin artacağını ve bu durumun ekonomiye katkı sağlayacağını ifade etmesi de en çok konuşulan konulardan bir tanesi oldu. Avdagiç yaptığı açıklamada, ‘Ekonominin çarkları hızlanacak, üretim motivasyonu artacak ve en önemlisi tüketicinin ihtiyacı karşılanacak’ diye konuştu.

banner263

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner81

banner213

banner135

banner55

banner333

banner78

banner91

banner317

banner133