JCR Eurasia Rating'den Albaraka Türk'e Yüksek Not...

JCR Eurasia Rating (JCR) Albaraka Türk’ün Sermaye Piyasası Kurulu’nun Kurumsal Yönetişim İlkeleri ile Genel Uyumu konusundaki notunu yukarı yönlü revize ederek, bankaya Pozitif Görünüm verdi.

JCR Eurasia Rating'den Albaraka Türk'e Yüksek Not...

Japon Derecelendirme Kuruluşu JCR Eurasia Rating (JCR) Albaraka Türk Katılım Bankası’nın Sermaye Piyasası Kurulu’nun Kurumsal Yönetişim İlkeleri ile ilgili uyum notunu yukarı yönlü revize ederek, bankaya Pozitif Görünüm verdi.

JCR değerlendirme raporunda, Albaraka’nın yeni Yatırımcı İlişkileri mobil uygulamasını, Yönetim Kurulu Sekreterliği’nin yakın zamanda bağımsız bir departman olarak ayrılmasını, yeni Yönetim Kurulu ilişkili atamaları ve bunların yanı sıra dijitalleşme atağını, şeffaflık, erişim, etkinlik ve kamuyu aydınlatmayı geliştiren faktörler olarak değerlendirdi.

Konuyla ilgili olarak değerlendirmede bulunan Albaraka Türk Genel Müdür Yardımcısı Malek K. Temsah: “Şeffaflığımızın sürekli gelişimi, tüm paydaşlarımıza kapsamlı erişimin sağlanması kurumumuzun temel sorumluluklarıdır. JCR tarafından notumuzun yükseltilmesi ve pozitif görünüm verilmesi de, bu sorumluluklarımızı en üst düzeyde yerine getirmek için verdiğimiz çabaların bir göstergesidir.” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER