banner206

banner256

Rusya'nın en büyül bankası Sberbank büyük tehdit uyarısı!

banner209

Rusya'nın en büyül bankası Sberbank, müşterileri açısından en büyük siber tehlikenin akıllı telefonlar için yazılan zararlı programlar ve sosyal mühendislik tekniklerinden geldiğini açıkladı. Bankanın güvenlik uzmanları, dolandırıcıların bilgisayarlardan çok insanları ".

Rusya'nın en büyül bankası Sberbank büyük tehdit uyarısı!
banner199
banner79

Rusya'nın en büyül bankası Sberbank, müşterileri açısından en büyük siber tehlikenin akıllı telefonlar için yazılan zararlı programlar ve sosyal mühendislik tekniklerinden geldiğini açıkladı.

banner208
Bankanın güvenlik uzmanları, dolandırıcıların bilgisayarlardan çok insanları "hack ettiğine" vurgu yapıyor. Buna göre, Sberbank müşterilerini hedef alan saldırıların yüzde 80'i sosyal mühendislik tekniklerini kullanıyor.

İkinci sırada ise özellikle Android işletim sistemini hedef alan kötü amaçlı akıllı telefon yazılımları var. Bu telefonlar bir posta ekini açarken, fotoğraf görüntülerken, ya da basitçe internette gezinirken kötü amaçlı yazılımlara maruz kalabiliyor.

Sberbank'tan Haziran ayında yapılan bir başka açıklamada bilgisayar korsanlarının artık yapay zekadan da yararlanmaya başladığı bilgisi yer almıştı. Bankacılık sektörünü hedef alan siber saldırılarda 1,5 ile 1,8 katlık artış söz konusu.

banner263
YORUM EKLE
banner71
SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner81

banner213

banner135

banner55

banner78

banner91

banner133