banner193
banner156

Rusya'nın en büyül bankası Sberbank büyük tehdit uyarısı!

banner209

Rusya'nın en büyül bankası Sberbank, müşterileri açısından en büyük siber tehlikenin akıllı telefonlar için yazılan zararlı programlar ve sosyal mühendislik tekniklerinden geldiğini açıkladı. Bankanın güvenlik uzmanları, dolandırıcıların bilgisayarlardan çok insanları ".

banner251
Rusya'nın en büyül bankası Sberbank büyük tehdit uyarısı!
banner205

Rusya'nın en büyül bankası Sberbank, müşterileri açısından en büyük siber tehlikenin akıllı telefonlar için yazılan zararlı programlar ve sosyal mühendislik tekniklerinden geldiğini açıkladı.

Bankanın güvenlik uzmanları, dolandırıcıların bilgisayarlardan çok insanları "hack ettiğine" vurgu yapıyor. Buna göre, Sberbank müşterilerini hedef alan saldırıların yüzde 80'i sosyal mühendislik tekniklerini kullanıyor.

İkinci sırada ise özellikle Android işletim sistemini hedef alan kötü amaçlı akıllı telefon yazılımları var. Bu telefonlar bir posta ekini açarken, fotoğraf görüntülerken, ya da basitçe internette gezinirken kötü amaçlı yazılımlara maruz kalabiliyor.

Sberbank'tan Haziran ayında yapılan bir başka açıklamada bilgisayar korsanlarının artık yapay zekadan da yararlanmaya başladığı bilgisi yer almıştı. Bankacılık sektörünü hedef alan siber saldırılarda 1,5 ile 1,8 katlık artış söz konusu.

banner263
YORUM EKLE
banner71
SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner259

banner213

banner183

banner135

banner203

banner260

banner91

banner133