banner143
banner156

Anadolu Hayat Emeklilik’ten Kişiye Özel Akıllı Fon: iQ Fon

banner209

Anadolu Hayat Emeklilik katılımcıları, iQ Fonlar sayesinde kendi risk alma eğilimlerine ve getiri beklentilerine en uygun fonları kolaylıkla seçebiliyor.

Anadolu Hayat Emeklilik’ten Kişiye Özel Akıllı Fon: iQ Fon
banner199

Anadolu Hayat Emeklilik, bireysel emeklilik portföyüne eklediği bu fonlar ile müşterilerine kendi risk alma eğilimlerine göre yönlendirilecekleri yeni alternatifler sunuyor. Risk seviyesine göre dört farklı fondan oluşan iQ Fonlar, katılımcıların risk getiri beklentileri doğrultusunda birikimlerini en uygun emeklilik yatırım fonunda değerlendirmelerine imkan sağlıyor.

iQ Fonlar, belirli bir risk seviyesini koruyarak yönetiliyor ve içerisindeki yatırım enstrümanları piyasadaki değişiklikler dikkate alınarak portföy yönetim şirketi tarafından aktif olarak değiştiriliyor.

“Yatırım tecrübesi olmayanların da kendisine en uygun emeklilik yatırım fonunu seçmesi artık çok kolay”

banner208
iQ Fonlar ile yatırım tecrübesine sahip olmayan katılımcılar da birikimlerini kendi risk ve getiri beklentilerine en uygun şekilde değerlendirebilecekler. Bunun için sadece üç dakikalarını ayırarak Risk Profil Anketini doldurarak risk seviyelerini belirlemeleri yeterli olacak. Anket sonucunda risk seviyeleri ortaya çıkan katılımcılara profillerine en uygun iQ Fon önerilecek. Örneğin risk seviyesi düşük olarak belirlenen, yani yatırım riski almak ve birikiminde dalgalanma yaşamak istemeyen katılımcılara Temkinli Değişken Fon, anket sonucuna göre yüksek seviyede risk alabilen ve birikimini büyütmek için dönemsel riskleri üstlenebilen katılımcılara ise Atak Değişken Fon öneriliyor.

iQ Fonların katılımcıların kendi beklentilerine en uygun fon ihtiyacına yanıt veren yepyeni bir fırsat olduğunu belirten Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü M. Uğur Erkan, “iQ Fon, katılımcılarımıza kendilerine en uygun fonu çok kolay ve hızlı bir şekilde belirleme fırsatı sağlıyor. Böylece katılımcılarımızın birikimleri beklentilerine uygun yatırım enstrümanlarında portföy yönetim şirketi tarafından aktif olarak yönetiliyor. İlaveten risk ve getiri beklentilerine uygun olmayan fon seçimlerinden kaynaklanabilecek memnuniyetsizliklerin de önüne geçmiş oluyoruz” dedi.

Anadolu Hayat Emeklilik hakkında:

Bireysel Emeklilik ve Hayat Sigortaları alanlarında hizmet sunan Anadolu Hayat Emeklilik, 1990 yılında “Türkiye’nin ilk hayat sigortası şirketi” olarak kuruldu. Halka açık ilk emeklilik şirketi olan Anadolu Hayat Emeklilik, Hayat Sigortaları ve Bireysel Emeklilik Sistemi ile en büyük fon yaratan şirket olma özelliğini taşıyor. 1 milyon 130 bini aşan katılımcı sayısıyla Anadolu Hayat Emeklilik, sistemdeki öncü konumunu korumaya devam ediyor. Sistemden emekli olan kişi sayısında da lider pozisyonunu güçlendiren Şirket, Sistem emeklilerinin yüzde 26’sına sahiptir. Genel Müdürlüğü İstanbul'da bulunan Şirketin; İstanbul (3), Ankara (2), Adana, Bursa, İzmir, Antalya, Kocaeli ve Trabzon’da Bölge Satış Müdürlükleri ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde Şubesi bulunuyor. Anadolu Hayat Emeklilik 490 kişilik direkt satış ekibi, 285’i aşkın özel acentesi, Türkiye İş Bankası ve Anadolubank’ın toplam bin 500’e yaklaşan banka şubeleri aracılığıyla hizmet sunuyor.

YORUM EKLE
banner71
SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner213

banner135

banner203

banner64

banner133