banner206
banner256

Bu proje ile sebzede kalite artacak

banner209

Mersin ticaret ve sanayi odası tarafından yürütülen Fresh Online projesiyle meyve ve sebzede kalite arttırılacak. Kurulan bir web sitesi aracılığı ile Yaş Meyve ve Sebze Sektöründe Kalite ve Verimliliği eğitimi ve deneyimleri paylaşılacak.

Bu proje ile sebzede kalite artacak
banner147

Yaş Meyve ve Sebze Sektöründe Kalite ve Verimliliği eğitimlerinin ve deneyimlerinin paylaşılacağı web sitesi projesi ile ilgili basın bilgilendirmesi Mersin ticaret ve sanayi odası tarafından gerçekleşti. Toplantıya Mersin Valisi Ali İhsan Su ve Mersin İl Tarım ve Orman Müdürü Arif Abalı da yerini aldı. 

banner208
MTSO'nın koordinatörlüğünü üstlendiği proje Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası, Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası ile İtalyan Science4Life ortaklığında yürütülecek ve geliştirilecek. Proje'nin müdürü olan Fevzi Filik şu sözlere yer verdi; ''Mersinimiz yaş sebze meyve konusunda çok güçlü durumda gerçekleştirilecek proje ile hedefimiz ürün kalitesini yükselterek sektörde bilinci de arttırmak istiyoruz.

HER KONUDA ÇİFTÇİNİN BİLGİLENDİRİLMESİNİ ÖNEMSİYORUZ

Mersin ticaret ve sanayi odası'nda gerçekleşen basın toplantısında konuşan Vali Ali İhsan Su ise, ''Mersin yalnızca tarım alanında değil bir çok sektörde potansiyali olan bir şehir, fakat tarım sektörü en güçlü olduğu alanlardan ve bizim ayrıca önemsediğimiiz alanlardan bir tanesidir. Aynı zamanda tarım sektörü istihdam'a da çok büyük katkı sağlıyor. Yine Mersin şehri olarak bir çok tarım ürününde lider konumdayız. Bu noktada bizlerinde kendimizi çiftçilerimizi geliştirmek amacıyla Dünya'da sektör ile ilgili ne gibi gelişmeler yaşanıyor ve ne gibi yenilikler ortaya çıkıyor. bunları araştırarak çiftçilerimiz ile buluşturmalıyız'' dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2019, 13:15
banner263
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner81

banner213

banner135

banner55

banner78

banner91

banner317

banner133