banner139
banner256

Çevre Elçileri, Dünya çevre gününü kutladılar

banner209

Gaziosmanpaşa Belediyesi’nin çocuklara doğa sevgisini kazandırmak amacıyla çeşitli okullarda eğitim verilen 1200 Çevre Elçisi öğrenciyi Dünya Çevre Günü etkinliklerinde buluşturdu. Etkinlik ve gösterilerin ardından Çevre Elçisi Sınavı’ndan yüksek not alan öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

Çevre Elçileri, Dünya çevre gününü kutladılar
banner147

Gaziosmanpaşa meydan’da gerçekleştirilen Dünya Çevre Günü etkinlikleri öğrenciler tarafından sergilenen ritim şovları ve tiyatro gösterileriyle devam etti. Çevre elçileri ellerinde ‘’evrene zarar verirsen sen zarar görürsün’’ pankartlarıyla yürüyüş yaptılar.

Dünya Çevre Günü etkinliklerinin ardından çevre elçisi sınavı’ndan 100 puan öğrencilere bisikletleri, Okullar arası geri dönüşebilir atık toplama yarışmasında yüksek puan alan okullara ise tablet’leri ve diğer hediyeleri takdim edildi.

ÇEVRESİNE ÖNEM VEREN HERKESİ KUTLUYORUM

banner208
Etkinlik boyunca öğrencilerle her an birlikte olan Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, ‘’Dünya Çevre Günü dolayısıyla çevresine önem veren herkesi kutluyorum. Çevremizi geçmişten bize miras kaldığı güzelliğiyle bizlerde geleceğe miras bırakmalıyız. Bildiğiniz üzere sayın Emine Erdoğan’ın başlatmış olduğu sıfır atık projeleri üzerinden Milli eğitim müdürlüğümüz ile yoğun çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Çalışmalarımız sonucunda yüksek not alan öğrencilerimize ödüllerini takdim ediyoruz’’ dedi.

Tiyatro gösterilerinde hazır bulunan Ecrenur Tanır gösteriler ile ilgili şu sözlere yer verdi; '' Çok güzel ve verimli bir etkinlik gerçekleşti. Tiyatro, halk oyunları ve diğer gösteriler bence çok güzel geçti. Sergilediğimiz tiyatromuzu da herkes büyük bir keyifle seyretti. Yani başlı başına çok keyifli bir etkinlik gerçekleşti'' dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2019, 00:32
banner263
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner81

banner213

banner135

banner55

banner78

banner91

banner317

banner133