banner156

Çocuklarınızın Gelecek Garantisi Olarak NN Hayat ve Emeklilik’ ten Eğitim Sigortası

banner209

Çocuklarınızın Gelecek Garantisi Olarak NN Hayat ve Emeklilik’ ten Eğitim Sigortası
banner205

Eğitim, çocuklarınızın geleceğini yönlendiren en önemli unsurların başında gelir. Nitelikli bireyler günümüzün zorlu hayat şartlarının üstesinden gelebilirler. Çocuklarınız ancak eğitim yoluyla nitelik kazanabilirler. Her ebeveyn çocuklarının yıllar alan eğitim sürecini maddi ve manevi yönden desteklemekle sorumludur. Fakat bu uzun süreçte her daim çocuklarınıza destek olmayı dileseniz dahi hayat beklenmedik olumsuzlukları karşınıza çıkarabilir. Bunun sonucunda çocuklarınız maddi desteğinizden mahrum kalıp eğitim yaşamını sonlandırmak durumunda kalabilirler. Bu açıdan çocuklarınızın alacağı eğitimin devamlılığını garanti altına almanız gereklidir. Aksi halde çocuklarınızın eğitim süreci risk altında olmaya devam edecektir. Bu riski ortadan kaldırmak ve çocuklarınızın eğitim hayatını garanti altına almak için eğitim sigortası en etkili yoldur. Bu noktada, eğitim sigortası nedir sorusunun cevabı sizleri aydınlatacaktır.

Eğitim Sigortası Nedir?

Eğitim sigortası, çocuğunuzun eğitim hayatı dâhilinde sigortalı olarak sizin başınıza gelebilecek kötü olaylar sonucunda yaşanacak maluliyet veya vefat durumuna yönelik teminat vermektedir. Bu sayede çocuğunuz maddi desteğinizden mahrum kalıp eğitim sürecini sonlandırmak zorunda kalmayacak ve aynı standartlarda eğitim hayatına devam edebilecektir. Eğitim sigortası, vefat teminatı ve kaza sonrasında iş göremezlik maluliyeti kapsamında olmak üzere iki türlü olarak yaptırılabilir.

Eğitim Sigortasını kimler yaptırabilir?

18-65 yaş aralığındaki tüm anne ve babalar ile çocukların akrabası veya eğitim masraflarını üstlenen şahıslar eğitim sigortası yaptırabilirler. Yani eğitim sigortası yaptırmak için kan bağı olmasına gerek yoktur. Çocukların eğitim masraflarını karşılamak isteyen herkes eğitim sigortasına başvurabilir.

Eğitim Sigortası Prim ve Teminat Hesaplama

banner208
Eğitim sigortası ilk yıl için teminat tutarını belirleyen faktörler şunlardır:

  • Öğrencinin yıllık eğitim masrafı
  • Sigorta süresi

İlk yıl için teminat tutarının alt sınırı 20.000 TL'dir. Sonraki yıllar için teminat miktarı, ilk yılın teminat tutarının süreye bölünmesiyle hesaplanır. İlk yıldan sonraki yıllarda, öğrencinin yıllık eğitim masrafları teminattan düşürülerek teminat miktarı azaltılır.

Ödenecek Prim tutarı ise şu verilere göre hesaplanır:

  • Sigorta teminatına
  • Sigorta yaptıranın yaşına
  • Sigorta süresine

göre hesaplanır.

Eğitim Sigortası Faydaları

Eğitim sigortası faydaları arasında hem çocuklarınızın geleceğine yönelik hem de vergi ödeneğine yönelik avantajlar mevcuttur:

  • Eğitim sigortası sayesinde, vefat durumunuzda çocuklarınızın eğitim hayatı aynı standartlarda devam eder.
  • NN Hayat ve Emeklilik’ten sigorta yaptıranın ailesine karşı ödeyeceği hayat sigortası primlerinde indirim yapılabilmektedir.

Eğitimin önemli olduğuna inananlardansanız siz de NN Hayat ve Emeklilik sitesini ziyaret ederek eğitim sigortası tekliflerinden haberdar olabilirsiniz.

YORUM EKLE
banner71
SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner135

banner203

banner64