banner258
banner256

Elektrikli otomobil pazarının yeni üyesi: Aston Martin

banner209

Dünyanın en lüks otomobil markalarından birisi olan Aston Martin, dünyanın ilk sıfır emisyonlu spor otomobili Rapide E’yi tanıttı. Rapide E, tamamen elektrikli iki motora sahip olacak. Dünya çapında toplamda 155 adet üretilecek olan model, 602 beygir güç üretebilecek ve 0’dan 100 kilometre hıza 4 saniyede ulaşabilecek.

Elektrikli otomobil pazarının yeni üyesi: Aston Martin
banner147

Dünya çapında ürettiği spor otomobillerin kalitesiyle bilinen İngiliz üretici Aston Martin, elektrikli otomobil sektörüne iddialı bir giriş yapmaya hazırlanıyor. Dev şirketin ilk elektrikli modelinin adı Rapide E. Williams Advanced Engineering şirketi işbirliğiyle geliştirilen bu model, Aston Martin’in Galler’deki fabrikasında üretilecek. Şirketin daha önceden üretmekte olduğu Rapide modelinin elektrikli versiyonu olması beklenen Rapide E modelinin 2019 yılı sonunda piyasaya sürülmesi bekleniyor. Toplam 155 adet üretilecek olan modelin 0’dan 100 kilometre hıza ulaşması 4 saniye sürüyor.

ELEKTRİKLİ OTOMOBİL SEKTÖRÜ GENİŞLİYOR

banner208
Tesla ile büyük bir çıkış yakalayan ve ardından birçok büyük markanın katılımıyla hızla büyüyen elektrikli otomobil sektörüne yeni katılımcı geliyor. Sektöre iddialı bir giriş yapmayı amaçlayan İngiliz şirket Aston Martin, uzun zamandır Rapide E modeli üzerinde çalışıyordu. Bu model Galler’deki St. Athan fabrikasında üretilecek. Rapide E, 602 beygir güç ve 950 Nm tork üretebilecek. 800V’luk ve 65 kW-saat kapasiteli motorun maksimum hızı ise 250 km7s olarak sınırlandırılmış. Tam şarj ile 322 kilometre menzile sahip olan Rapide E, elektrikli bataryasının azalması durumunda bile tam kapasite gibi performans sağlayabiliyor.

ASTON MARTİN’DEN DÜNYADA BİR İLK

Rapide E’nin tanıtılmasının Aston Martin için çok önemli bir olay olduğundan bahseden şirketin CEO’su Andy Palmer, bu modelin şirket için tarihi bir adım olduğunu vurguladı. Çevresel sorunlar ve küresel ısınma konularında oldukça dikkatli olan şirket otomobil sektöründe bu problemlere uzun vadeli çözümler bulmak ve zararlı emisyonları azaltmak konusunda öncülük ediyor. Bu amaçla çalışan şirket, dünyanın ilk sıfır emisyonlu spor otomobili olan Rapide E’yi piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2019, 13:08
banner263

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner81

banner213

banner135

banner55

banner333

banner78

banner91

banner317

banner133