banner315
banner156

Facebook ilişkilerini askıya aldı

banner209

Geçtiğimiz aylarda Amerikan hükümeti tarafından Çin'li teknoloji üreticisi Huawei'ye yaptırım kararı açıklanmasının hemen ardından, Huawei'ye teknolojik alt yapı ve parça tedariğinde bulunan başta Google olmak üzere bir çok Amerikan teknoloji üreticisi Huawei ile çalışmalarını askıya almıştı.

Facebook ilişkilerini askıya aldı
banner147

Alınan kararlar sonrası Google, İntel gibi şirketlerin hemen Çin'li teknoloji üreticisi Huawei ile ilişkilerini askıya aldı. Bu yaptırın yankıları henüz geçmemişken bir darbe'de Facebook'tan geldi. Böylelikle busüreç içerisinde ilke defa sosyal ağlarda faaliyet gösteren bir şirket Huawei ile ilişkileri askıya aldığını duyurmuş oldu.

banner208
Facebook tarafından gerçekleştirilen yaptırımın detaylı ise şöyle; Artık Huawei marka bir telefon aldığınızda içinde hazır olarak facebook ve messenger uygulamalarını bulamayacaksınız. Yani önceden yükleme işlemi iptal olmuş oldu. Teknoloji otoritelerine göre, facebook'un ilgili ambargosu zararsız yani markaya zarar vermez. Kullanıcılar google play üzerinden kısa bir sürede uygulamaya erişebilir. Eğer google belirttiği gibi google play'i de kapatırsa ikinci bir yol daha var. Kullanıcılar APK dosyasını indirerek telefonlarına facebook ve messenger'ı kurabilirler.

AMBARGO ESKİ TELEFONLARI DA KAPSAYABİLİR

Edinilen bilgiler üzerine, Facebook'un uygulayacağı ambargo sadece yeni telefonları değil eski yani daha önce piyasaya sürülen cihazları da kapsayabilir. 

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2019, 13:19
banner263
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner81

banner213

banner135

banner55

banner78

banner91

banner317

banner133