banner139
banner156

Fransızlar uzun saatler çalışmanın felç yaptığını açıkladı

banner209

Fransız bilim adamları tarafından yapılan açıklamada, uzun saatler çalışmanın felç riskini ortaya çıkardığı söylendi. Oturarak yada ayakta fark etmeksizin uzun saatler çalışmak, kemik hastalıklarını da bir araya getiriyor.

Fransızlar uzun saatler çalışmanın felç yaptığını açıkladı
banner147

Uzun saatler çalışmak hem daha fazla para kazanmamızı sağlıyor hem de patronun gözüne girip uzun süreli çalışmaların önünü açıyor. Hal böyle olunca Fransa'da yapılan bir araştırma bütün dikkatleri dağıttı çünkü 10 yıldan uzun süredir fazla mesai yapan kişilerde felç riskinin çok daha fazla olduğu ortaya çıktı. Stroke dergisinde yayınlanan rapora göre, uzun saatler çalışan insanlar arasında sigara alışkanlığı olanların birçoğnun felç kaldığı öğrenildi. 

143 BİN KİŞİ ARAŞTIRMAYA ALINDI 

banner208
Amerikan Kalp Derneği’nin bilimsel verileri dikkate alarak yaptığı bir araştırmada, 143 binden fazla kişi denek oldu. 10 yılı aşkın uzun saatlerdir mesai yapan ve aynı zamanda sigara ile alkol kullanan kişilerin çoğunluklu olduğu grupta çok farklı bir sonuç ortaya çıktı. Verilere göre yüzde 10'luk bir kesim 50 yaşına gelmeden felç kaldı.1224 kişi felç geçirdiği dile getirildi.

50 YAŞ ALTI DİKKAT ETMELİ 

Dr. Alexis Descatha, Fransa'da yapılan bu araştırmanın en önemli isimlerinden birisidir. Dr. Descatha, verdiği bilgilerde 50 yaş ve altındakilerinin felç kalmamak için çalışma saatlerini iyi ayarlamasını gerektiğini söyledi. Hastalarına uzun mesai yapmamalarını ve günde en az 6 saat uyumaları gerektiğini söylediğini de dile getiren Dr. Alexis Descatha, 50 yaş üstündekilerin emekliye ayrıldıkları için felç risklerinin olmadıklarını da söylemesi araştırmanın tek iyi sonuçları arasında yer alıyor. 

banner263

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner81

banner213

banner135

banner55

banner333

banner78

banner91

banner317

banner133