banner143

banner156

METLIFE Emeklilik Küresel inovasyon Yarışması COLLAB 3.0 EMEA Başladı.

banner209

METLIFE Emeklilik Küresel inovasyon Yarışması COLLAB 3.0 EMEA Başladı.
banner199
banner147

MetLife, bir yandan girişimcilerin ve Insurtech şirketlerinin MetLife ile çalışmalarını ölçeklendiren, diğer yandan sigorta şirketlerinin Avrupa, Ortadoğu ve Afrika pazarlarında ihtiyaç duydukları inovatif fikirlerin gelişmesine katkı sunan, dünya çapındaki katılımcılara açık inovasyon platformu “collab 3.0 EMEA” programını başlattı.

MetLife’ın düzenlediği programa katılan genç Insurtech şirketleri müşteri ilişkileri, satış ve operasyonlar gibi sigortacılık değer zincirinin farklı alanları için çözümler üreterek; MetLife EMEA ile iş birliği içinde bu çözümlerin pilot olarak uygulamasını sağlayacak 100.000 dolar değerindeki sözleşme için mücadele edecek.

MetLife Asya inovasyon merkezi LumenLab tarafından hayata geçirilen collab 3.0 EMEA; 2016’da Singapur’da ve 2017’de Japonya’da düzenlenen ve 35 ülkeden Insurtech şirketinden 250’yi aşkın başvuru alan başarılı program serisinin üçüncü ayağını teşkil ediyor.

LumenLab CEO’su ve MetLife Asya Bilişim Kurulu Başkanı Zia Zaman, konuyla ilgili olarak şunları belirtti: “Sigortacılık sektöründe ve müşterilerimizle etkileşim kurma yöntemlerimizde bir dönüşüm başlatma konusuna son derece ciddi yaklaşıyoruz, ancak bunu tek başımıza yapamayacağımızın da farkındayız. Pazarın kendisinden daha hızlı yenilik üretmek mümkün değil. Biz de, ‘collab’ gibi programlar yardımıyla Insurtech şirketlerinin desteğini alarak, gelecek için daha güçlü bir ekosistem oluşturuyoruz.”

banner208

Program kapsamında, detaylı bir seçim sürecinin ardından sekiz finalist belirleyecek olan MetLife, daha sonra bu finalistlerin çözümlerini geliştirmelerine yardımcı olmak amacıyla onları MetLife EMEA çalışan şampiyonları ile eşleştirecek.

MetLife’ın bugüne dek Asya’da düzenlediği collab programları vasıtasıyla yaptığı sözleşmelerin toplam tutarı ise yarım milyon doların üzerinde. Söz konusu sözleşmeler hali hazırda MetLife’ın faaliyetlerine ve müşteri deneyimlerine değer yaratan pratik çözümler geliştirmeye başlamış durumda.

MetLife EMEA ve ABD Bölge Başkanı Michel Khalaf, “MetLife inovasyona öncülük etmeyi sürdürüyor ve collab 3.0 EMEA da buna harika bir örnek. Şirketimizin küresel düzeyde karşılaştığı çözüm gerektiren konularla şirket dışından aldığımız fikirleri buluşturuyor; şirketimiz ve müşterilerimiz için en iyi çözümleri ortaya çıkarıyoruz. Çalışan şampiyonlarımız sürecin tamamında finalistlere destek olacak ve yol gösterecekler” değerlendirmesinde bulundu.

Yarışmanın kazananı, finalistlerin katılımıyla 11-12 Temmuz 2018 tarihlerinde Londra’da gerçekleşecek olan ve finale kalan çözümlerin de sunulacağı ‘collab EMEA Zirvesi ve Demo Günü’nde açıklanacak. collab web sitesi üzerinden açılan başvurular için son başvuru tarihi 20 Nisan 2018. Daha fazla bilgi almak ve collab 3.0 EMEA’ya katılmak için collab.lumenlab.sg adresi ziyaret edilebilir.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2018, 22:41
banner263
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner81

banner213

banner135

banner55

banner78

banner91

banner133