banner143
banner156

Selden etkilenenler sigorta şirketlerini telefon yağmuruna tuttu

banner209

Geçtiğimiz günlerde özellikle Ankara'da etkisini gösteren şiddetli yağmur birçok şehrimizde sele sebep oldu. Sel sebebiyle binlerce araç kullanılamaz hale gelmişken, bazı araçlar küçük maddi hasarlar alarak sel felaketini atlattı. Sigortalı araçlar eksper sırasına girdi.

Selden etkilenenler sigorta şirketlerini telefon yağmuruna tuttu
banner147

Türkiye'nin çeşitli şehirlerinde meydana gelen sel felaketi sebebiyle binlerce araç hasar aldı. Bazı araçlar sel sularına kapılıp çok ciddi hasar almışken, bazı araçlar yolda biriken suların araç içerisine girmesi sebebiyle ciddi olmayan elektrik-elektronik sorunları yaşamaya başladılar. Bu sorunlara çare bulunmazsa ilerleyen zamanlarda araç kullanılamaz hale gelebiliyor. Bunun farkında olan araç sahipleri, sigorta şirketlerini arayarak ve kapılarına giderek hasar ücreti almak için sıraya girdiler. 

SİGORTA ŞİRKETLERİ TALEPLERE YETİŞEMİYOR 

banner208
Sigorta şirketlerini arayan binlerce vatandaş sebebiyle telefonlar düşmüyor ki bekleme sırasına girdiğinizde 1 saati aşkın sıra bekleyebiliyorsunuz. Sigorta şirketlerinden gelen bilgilere göre, sel felaketi sebebiyle çok ciddi bir talep olduğu ve bu sebeple eksperlerin talebe yetişmekte zorluk yaşadığı söylendi. Sadece otomobillerde değil, evlerde ve iş yerlerinde de hasar meydana geldi. Sigortasız şirket kendi zararını kendi karşılamak zorunda kalacak. 

ZORUNLU SİGORTALAR CİDDİYE ALINMIYOR 

Türkiye'de artık zorunlu halen ve konutlara yapılan deprem sigortası (DASK) bile yapılmıyor. Uzmanlar her iki evden birisinin DASK sigortası olmadığını söylüyorlar. Deprem ve sel gibi doğa olaylarında günde sadece 10 TL ile sizde her şeyinizi sigortalabiliyorsunuz. Sigortanız olsa bile eğer elinizde kanıtınız yoksa maalesef sigorta şirketleri size yardımcı olmuyor. Bu sebeple kaza, doğa olayı yada maddi zarar oluşan sebep sonucunda olayı hemen fotoğraflamanız gerekebilir. Sigorta şirketlerinden gelen kişilerin fotoğraf veya video karşısında size yardım etmemesi mümkün olmuyor. 

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2019, 12:03
banner263

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

banner71
SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner81

banner213

banner135

banner55

banner333

banner78

banner91

banner317

banner133