banner139
banner156

Sosyal Çalışma Programı projesi ile gençlerin sigorta girişi yapılıyor

banner209

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yürütülen programda, her yaştan gence iş imkanı sunuluyor. Aylık 808 lira alacak gençlerin sigorta girişi de yapılacak. Sosyal Çalışma Programı projesini Cumhurbaşkanı’da destekliyor.

Sosyal Çalışma Programı projesi ile gençlerin sigorta girişi yapılıyor
banner147

Binlerce gence iş kapısı olacak ‘Sosyal Çalışma Programıprojesi kapsamında gençler işbaşı yapacaklar. Sigorta girişi dahi yapılacak gençlerin erkenden SSK girişi de yapılmış olacak. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yürütülen projede gençler belediyelerin sosyal tesislerinde, halk evlerinde, tarım ve organik ürün yetiştirme alanlarında görev alacaklar.

100 BİN ÖĞRENCİ İSTİHDAM EDİLECEK

banner208
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından da takip edilen projede 100 bin öğrenciye iş imkanı sağlanacak. Öğrenciler farklı pozisyonlarda çalışarak 3 aylık tatilde yaklaşık olarak 2500 lirayı cebine atacak. Erken yaşta sigorta girişi yapılacak öğrenciler, iş tecrübesi kazanarak okulunda daha büyük başarılara imza atabilecek.

İŞKUR ORTAKLIĞI İLE YAPILACAK

Programa başvuru yapabilmek için İŞKUR’a üye olmanız gerekiyor. 18 yaşını doldurmayan öğrencilerin başvuru yapamayacağı Sosyal Çalışma Programına yaz okuluna kayıt olan öğrencilerde katılamayacak. İŞKUR üzerinden yapılacak başvurularda, 100 binin üzerinde başvuru olması durumunda alımlar kura ile yapılacak. Aylık 808 lira maaş alacak öğrenciler günün belirli kısımlarında çalışacaklar.

banner263
YORUM EKLE
banner71
SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner81

banner213

banner135

banner55

banner78

banner91

banner317

banner133