banner329
banner256

Torbalı’da Volkswagen için 1000 dönüm arazi ayrıldı

banner209

Alman devi Volkswagen'in yeni üretim tesisi için Türkiye’de birçok atılım yapılıyor. Torbalı Ticaret Odası Başkanı Abdulvahap Olgun, Volkswagen için 1000 dönümlük hazır olduğunu söyledi. Olgun, üretim tesisi tecrübelerinin olduklarını da açıklamalarına ekledi.

Torbalı’da Volkswagen için 1000 dönüm arazi ayrıldı
banner147

Volkswagen, uzun zamandır Türkiye’de bir üretim tesisi açmak istiyor. Şirket Türkiye seçeneğine Bulgaristan’ı da ekleyince ortalık tamamen karıştı çünkü aylardır karar verilemiyor. Türkiye, Volkswagen’in Seat ve Skoda için açacağı yeni üretim tesisi için marka ile uzlaşmaya çalışıyor. İzmir’in popüler sanayi alanlarından Torbalı’da heyecanlı bekleyiş sürüyor.

YATIRIM YAPILACAK TEK YER: TORBALI

banner208
Torbalı Ticaret Odası Başkanı Abdulvahap Olgun, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi ile iletişime geçtiklerini dile getirirken, Torbalı’nın Volkswagen için tek tercih olduğunu söylemeden geçmedi. Torbalı, İstanbul-İzmir otoyoluna, otobana, tren yoluna, havalimanına ve deniz limanına çok yakın olduğu için, Volkswagen’in Torbalı’yı tercih etmesinin nakliyatta işini çok kolaylaştıracağı da söylendi.

OPEL SESSİZLİĞİNİ BOZDU

Torbalı’da tesisi bulunan Opel, uzun yıllardır faaliyette olmayan tesisleri için harekete geçti. Yurt dışı yedek parça üretimi için kullanılmaya başlayan Opel arazileri, Volkswagen içinde bir artı olabilir. 2000 yılından beri atıl bir halde bekleyen Opel tesisi, PSA’ya geçtikten sonra tekrar üretime başladı. İki alman devinin tek bir ilçede toplanması İzmir’in değerine değer katacaktır.

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2019, 11:53
banner263
YORUM EKLE
banner71
SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner81

banner213

banner135

banner55

banner78

banner91

banner317

banner133