banner139


Can Akın ÇAĞLAR, Eureko Sigorta'dan Ayrılıyorsa TSB Başkanlığını da bırakmalıdır.

Bugün sektör kulislerinden gelen bilgiyi doğruladıktan sonra bu yazıyı kaleme almak istedim. 

Öncelikle belirtelim Sayın Can Akın ÇAĞLAR'ı geçmişte eleştirsemde, kendisinin profesyonel bir yönetici olduğunu hep vurgulamışımdır. Eksiklerinin en başında Sigorta Sektörü'nün dinamiklerini bilmemesi geliyordu. Bunun sebebi de kendisinin aslında bankacı olmasıdır.

Acentelerin sorunlarına neredeyse hiç vakıf olmadığını İstanbul Ticaret Odası Sigortacılık Meslek Komitesi'nin düzenlemiş olduğu toplantıda gözlerimle görmüştüm. Hatta o zamanlar TSB Genel Sekreteri Mehmet Akif EROĞLU'ndan sufle almadan acentelerle konuşmaması gerektiğini yazmıştım. Çünkü o toplantıda Sayın EROĞLU yoktu.

Neyse sonuca gelelim...

Öğrendiğime göre Sayın ÇAĞLAR, yakın çevresine Eureko Sigorta'daki görevinden ayrılmasına rağmen Türkiye Sigorta Birliği Başkanlığını bırakmayacağını söylüyormuş. İşin açıkcası mevzuat neyi gerektirir ben bilmem fakat TSB Başkanlığı sürecinde sektöre gözle görülür bir fayda sağlamamış başkanın Eureko Sigorta'dan ayrıldıktan TSB başkanlığını da bırakmasını bekliyorum bence kendisine yakışan da budur.

Neden fayda sağlamadı diyorum dönüp geçmişte verdiği vaatlere bir bakın hepsinin yazılı ve videolu belgeleri var. Ama Sayın ÇAĞLAR neredeyse hiç biri ile ilgili bir aksiyon almadı. Tabirimi mazur görün hepsi lafta kaldı.

Neyse bakalım gelecek günlerde neler olacak...

YORUM EKLE

banner56

banner62

banner81

banner213

banner135

banner55

banner78

banner91

banner133